Temel imalat işlemleri temrinleri indir

Temel imalat işlemleri temrinleri

Makine teknolojisi eğitimi temel imalat işlemleri iş ve işlem yaprakları. Makine eğitimi Temel imalat işlemleri temrinlerini modüllere göre ayrı ayrı ya da tamamını tek bir dosya (pdf) halinde indirebilirsiniz.

Temel imalat işlemleri temrinleri nedir ?

Makine teknolojisi alanı öğrencileri ve öğretmenleri temel imalat dersi atölye uygulama iş parçaları dosyasına atölye temrinleri dosyası. Temel imalat iş ve işlem yaprakları. Her bir iş parçasına ait sayfaya ise temrin sayfası denir. Ekte verilen temrin dosyası  modüllere göre ayrılmış ve atölye çalışmalarında kullanılabilecek tablo ve çizelgeler de eklenmiştir.( Metrik -whitworth vida tabloları ,sinüs,cosinüs tablosu vb)

Temel imalat işlemleri temrinleri önizleme  :

Temel imalat işlemleri tornalama temrinleri

Temrin sayfası üst kısımda Okul ve öğrenci ile ilgili bilgiler.Temrin adı ve resim numarası bulunmaktadır.

orta kısımda parça yapım resmi ,parça işlem basamakları ,bazı temrinlerde ise parçanın yapımı ile ilgili kısa anlatım bulunmaktadır.

Alt kısımdaki antetli kısma Atölye temrin sayfaları işe başlama işi bitirme zamanları ,harcanan zaman, not baremli öğretmen değerlendirmesi ve not verme kısmı bulunmaktadır.

Temel imalat işlemleri temrinleri dosyası içeriği

El işlemleri atölye emniyetli çalışma kuralları
El işlemleri  & delme  & vidalama modülü temrinleri

Eğeleme ,Düzlem yüzey eğeleme ,Ölçme kontrol 1 ,Ölçme kontrol 2, Gönyesinde ve ölçüsünde eğeleme ,Markalama ,kesme 1 ,Kesme 2,Bağlama pabucu (kesme) ,matkap tezgahlarında emniyetli çalışma, Matkapla delme, Bağlama pabucu, Pafta çekme, Kılavuz çekme, Rayba çekme, T somun ve saplama, Fındık ceviz kıracağı, Kater anahtarı iş parçası, gazoz açacağı, Askı aparatı, Kare geçme, Anahtarlık gazoz açacağı temrini, matkap bileme.

Malzeme Isıl işlemler & Muayene modülü temrinleri

Malzeme seçimi ve önemi, Demir filizleri & Normlar & Çelik, Alaşımlar, Isıl işlemler. Katık elemanlar, Malzeme muayene, korozyon, malzeme temini ve depolanması

Temel tornalama modülü temrinleri

Tornada emniyetli çalışma, Kalem açıları, Torna kalemi bileme, Silindirik tornalama. Alın tornalama ve punta deliği delme, pah tornalama, Kademeli tornalama, Kanal tornalama. Kademeli tornalama Kanal açma delik delme,  Konik tornalama, Tornada tırtıl çekme. Konik tornalama  ve tırtıl çekme, Şamdan temrini, Anahtarlık topuzu. Gazoz açacağı (torna), Peçetelik temrini.

Frezede bölme işlemleri modülü temrinleri

Freze tezgahında emniyetli çalışma,tesviyeci çekici, Basit bölme altıgen, Mors kaması, Düz keski

Gerekli tablo ve çizelgeler

Metrik vida tablosu, Whitworth vida tablosu, Sinüs cetveli, Cosinüs cetveli, Tangent cetveli. Cotangent cetveli

Temel imalat işlemleri temrinleri indir

Temel imalat işlemleri dersine ait temrin sayfalarını iş ve işlem yaprakları olarak, ister modül modül ister hepsini bir kitapçıkta aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz .

Temel imalat işlemleri el işlemleri
modülü temrinleri
Temel tornalama modülü
temrinleri
İmalat işlemleri için
gerekli tablolar
malzeme işlemleri modülü
Malzeme ve ısıl işlemler muayene modülü
Frezede bölme işlemleri modülü
Temel İmalat işlemleri
Tüm modüller
temrin kitabı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.