Temel imalat işlemleri temrinleri indir

Temel imalat işlemleri temrinleri indir

Makine teknolojisi alanı öğrencileri ve öğretmenleri temel imalat dersi atölye uygulama iş parçaları dosyasına atölye temrinleri dosyası. Temel imalat iş ve işlem yaprakları. Her bir iş parçasına ait sayfaya ise temrin sayfası denir. Ekte verilen temrin dosyası  modüllere göre ayrılmış ve atölye çalışmalarında kullanılabilecek tablo ve çizelgeler de eklenmiştir.( Metrik -whitworth vida tabloları ,sinüs,cosinüs tablosu vb)

Temel imalat işlemleri temrinlerini modüllere göre ayrı ayrı ya da tamamını tek bir dosya (pdf) halinde indirebilirsiniz.

Temel imalat işlemleri temrinleri tüm modüller

İndirmek için sağ üst köşedeki drive yeni simgesine, ve ardından açılan sayfada yine sağ üst köşedeki drive indir simgesine tıklayın.

Temel imalat işlemleri temrinleri Modülleri Ayrı Ayrı İndir

Açılan açılan sayfada sağ üst köşedeki drive indir simgesine tıklayın.

Modüllerin İçeriği

El işlemleri – Delme vidalama

Eğeleme ,Düzlem yüzey eğeleme ,Ölçme kontrol 1 ,Ölçme kontrol 2, Gönyesinde ve ölçüsünde eğeleme ,Markalama ,kesme 1 ,Kesme 2,Bağlama pabucu (kesme) ,matkap tezgahlarında emniyetli çalışma, Matkapla delme, Bağlama pabucu temrini, Pafta çekme, Kılavuz çekme, Rayba çekme, T somun ve saplama, Fındık ceviz kıracağı temrini, Kater anahtarı temrini, gazoz açacağı temrini, Askı aparatı temrini, Kare geçme temrini, Anahtarlık gazoz açacağı temrini, matkap bileme temrini.

Malzeme Isıl işlemler & Muayene

Malzeme seçimi ve önemi, Demir filizleri & Normlar & Çelik, Alaşımlar, Isıl işlemler. Katık elemanlar, Malzeme muayene, korozyon, malzeme temini ve depolanması

Frezede bölme işlemleri

Freze tezgahında emniyetli çalışma , tesviyeci çekici temrini, (çekiç temrini) Basit bölme altıgen bölme temrini, Mors kaması temrini, Düz keski temrini

Temel tornalama

Tornada emniyetli çalışma, Kalem açıları, Torna kalemi bileme, Silindirik tornalama temrini. Alın tornalama ve punta deliği delme temrini, pah tornalama, Kademeli tornalama temrini, Kanal tornalama. Kademeli tornalama Kanal açma delik delme temrini,  Konik tornalama, Tornada tırtıl çekme. Konik tornalama  ve tırtıl çekme, Şamdan temrini, Anahtarlık topuzu. Gazoz açacağı (torna), Peçetelik temrini.

Gerekli tablo ve çizelgeler

Metrik vida tablosu, Whitworth vida tablosu, Sinüs cetveli, Cosinüs cetveli, Tangent cetveli. Cotangent cetveli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.