Motor pistonu nasıl yapılır? Motor pistonlarının yapılışı

Motor pistonu nasıl yapılır? Motor pistonlarının yapılışı

 Motor pistonu nasıl yapılır?

Discovery belgesellerinden . motor pistonları nasıl yapılır ? pistonların nasıl yapıldığını merak etmiş miydiniz ? Bende bu durum Titanic filmini izlediğimde oluşmuştu.

titanik gemisi motor pistonları
titanik gemisi motor pistonları

Metrelerce yükseklikteki dev pistonların o devasa boyutlarıyla çalışmasını gördüğümde ,” yok artık bu abartıdır ‘ dediğimi ,ancak sonrasında bir yerde Titanic gemisinin motor dairesinin gerçek fotoğraflarına rast geldiğimde ‘vay be o pistonlar gerçekmiş” dediğimi hatırlıyorum. Motor pistonlarının nasıl yapıldığını merak etmiş olmasanız da  hayli ilginç bir yapım öyküleri var  .

motor pistonu nasıl yapılır
Motor pistonları

Evet belki Bu bir hollywood  yapımı action filmi değil . Belki kahkahalarla izleyeceğiniz kamera şakası da değil .
Ancak makinelerle ilgileniyorsanız .Ya da makinecilik alanında herhangi bir pozisyonda çalışıyorsanız .
Bu tip videoları izleyerek makinecilik alanında  ufkunuzu genişletebilirsiniz .

Nasıl olacakmış o ? dediğinizi  duyar gibiyim . Ya da ben hayatımın hiç bir döneminde  piston imalatında çalışmayacağım ki .Bunlar ne işime yarayabilir ? diye de düşünebilirsiniz .Bazen bir problemle karşılaştığınızda ne kadar zekice düşünürseniz  düşünün  o konu hakkında bir altyapınız olması gerektiğini fark edersiniz  .

Örneğin Autocad komutlarından  mirror’u bilmediğinizi  ve simetrik parçalar çizmeye kalktığınızı düşünelim .Oldukça zorlanacağınız bir gerçek .
Ya da hiç geometri dersi almadan evinizin kaç metrekare  olduğunu  hesaplamaya  çalıştığınızı … Bu gibi  örnekler çoğaltılabilir .

Motor pistonu nasıl yapılır video belgesel

Burada ise en azından benzer  bir parça imalatının nasıl  gerçekleştirilebileceği gibi bir problemle karşılaşırsanız  bu videodan izledikleriniz  emin olun hafızanızın  bir köşesinde yer etmiş olacak  ve  karşılaştığınız probleme  daha rahat yaklaşacaksınız  . Belki de bu ve bunun gibi pek çok video izledikten sonra siz de alternatif üretim metodları ve  projeler geliştireceksiniz .

Unutmayın , her şey fikirle başlar .
En uzak yollar ise adılan bir adımla .Motor pistonu nasıl yapılır videosu:
İyi seyirler .

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.