Hastanelerde İş Sağlığı Ve Güvenliği

Hastanelerde İş Sağlığı Ve Güvenliği

Hastanelerde iş sağlığı ve güvenliği sunu. Hazırlayan : Yeni Yüzyıl Üniversitesi İş Sağlığı Öğretim Üyesi Hilmi Sabuncu.

PDF indirmek için sağ üst köşedeki drive yeni simgesine, ardından açılan sayfada drive indir simgesine tıklayın. Powerpoint ppt formatı için BURAYA tıklayın

Öncelikle sununun sunu hazırlama kurallarından çoğuna uygun olarak hazırlandığının dikkatimizi çektiğini belirtmeliyiz. izleyenlerin dikkatini toplamak için uygun görseller ve grafikler kullanımı, bunların sunu içerisine oranlı ve dengeli dağıtılması, görsellerin ve font büyüklüklerinin izleyicilerin odaklanması için engel teşkil etmeyecek şekilde tasarlanması, renklerin kullanımı, renklerin seçimi, arkaplanda yazıların okunmasını engelleyecek arkaplan resmi, ya da arkaplan rengi kullanılmaması gibi.

Hastanelerde İş Sağlığı ve Güvenliği Sunu içeriği

Sağlık kavramı, İş sağlığı yönetim sistemi . Hastalık yönetim sistemi. Sağlığın doğal gidişi. Primer koruma, sekonder koruma, tersiyer koruma. hastanelerde iş güvenliğinin temel hedefleri.

İş güvenliği, İş sağlığı ve çevre sağlığı konusunda;
Standartlar, Lisans eğitimleri, Lisansüstü eğitimleri, Sigorta sistemleri, hangi bakanlığa bağlı oldukları, tehlike değerlendirme yöntemleri, yasalar ve eğitimleri kimlerin vereceği.

Hasta güvenliği (Ürün güvenliği)
Bina, makine-teçhizat güvenliği :
Çalışanların Güvenliği
Çevre güvenliği baz alınarak, Hastanede İş güvenliğinin temel hedefleri ve sorumluları

hastalık etkenleri ve çevre ilişkisi. (Fiziksel çevre, biyolojik çevre, sosyal çevre. Sağlık dengesini bozan faktörler.

Risk kavramı ve tehlike değerlendirmesi. Hastanede emniyetli çalışma koşulları. hastanelerde tehlike değerlendirme yöntemleri. Radyoizotoplarla çalışanların aldıkları radyasyon dozları.

Hastanede Etkene Ait Tehlikelerin Tanımlanması. İşyeri ortak sağlık Biri̇mi hizmetleri̇ni sunacak olan meslekler. Gürültüye bağlı işitme kaybı , gürültü şiddeti ve gürültüye maruz kalma süreleri ilişkisi.

Related Posts

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.