Fiziksel Risk Etmenleri

Fiziksel Risk Etmenleri

Bu yayınımızda, Makine, kimya vb alanında faaliyet gösteren endüstriyel işletmelerde çalışanların maruz kalabilecekleri fiziksel risk etmenleri ile ilgili çalışma notları ve slayt sunular paylaşacağız. İş güvenliği uzmanlığına hazırlık için çalışan İş güvenliği uzmanlığı adayları, İşyeri hekimleri, Firma sahipleri ve teknik çalışanların ilgilerini çekebilecek çalışmalar olduğunu düşünüyoruz. Umarız faydalı olur.

Fiziksel Risk Etmenleri Sunu

Sunu içeriği: Meslek hastalıklarının gruplandırılması. İşyerlerinde sağlığı olumsuz etkileyebilecek fiziksel risk etmenleri. Tozlar. İnsan sağlığı yönünden tozların sınıflandırılması. Gürültü, Gürültünin fizyolojik ve fiziksel, psikolojik ve performans etkileri. İşyerlerinde gürültüyü azaltma yolları.

Titreşim. tireşimden korunma yolları. Çalışma ortamında titreşim kontrolü. Termal konfor, nem sıcaklık veya soğukta çalışma. ısıtma ve havalandırma. Aydınlatma. İyonize ve non iyonize ışınlar. Alçak ve yüksek basınç. İlgili mevzuat.

Bu sunuyu yeni pencerede görüntülemek ve PDF olarak indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Fiziksel Risk Etmenleri Sunu 2

Bu sunuyu yeni pencerede görüntülemek ve PDF olarak indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Bu sunuyu yeni pencerede görüntülemek ve Powerpoint PPT olarak indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Konuyla ilgili Diğer Çalışma Notları ve Dokumanlar


Bu yayınımızda endüstriyel işletmelerde çalışanların maruz kalabilecekleri fiziksel risk etmenleri ile ilgili ders notları ve slayt sunular paylaştık. İş güvenliği uzmanlığı sınavı için hazırlan İş güvenliği uzmanı adayları, İşyeri hekimleri, Firma sahipleri ve teknik çalışanların ilgilerini çekebilecek çalışmalar olduğunu düşünüyoruz. Yeni yayınlarda buluşmak dileği ile.

İlgili Yazılar

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.