TAKIMHANE GÜNLÜK MALZEME TAKİP ÇİZELGESİ

TAKIMHANE GÜNLÜK MALZEME TAKİP ÇİZELGESİ

Mesleki ve teknik anadolu liseleri Makine bölümü için hazırlanmış ama diğer bölümlerin de faydalanabileceği bir excel tablosu .Takımhanedeki malzemelerin kontrolu ve takibi için hazırlanmış .

Mesleki ve teknik Anadolu liselerinde öğrenciler büyük oranda atelye ortamlarında uygulamalı eğitim görürler ve çalışmaları sırasında pek çok teknik malzeme,alet edevat kullanırlar.Elbetteki bu kullanımın belirli bir düzen ve tertip içerisinde olması gerekir.Aksi durumlarda kaybolan,nerede ,kimde olduğu belli olmayan takımlar yüzünden eğitim çalışmalarından istenen verim alınamayacaktır.

Ekte vereceğimiz liste bu düzenlemeyi amaç edinmiş ve uygulamada pek çok faydası bulunan bir listeleme çalışması.

Bu liste takımhane görevlisi öğrencide bulunur ve gelen giden malzemelerin takımların  ,kimlerin hangi takımı aldığının kaydını tutar . Atölye çalışması sona erdiğinde atölye öğretmeni tarafından son kontrol yapılır . Hem takımhane görevlisine hem de  atölyede çalışan öğrencilere malzemeler zimmetlenmiş olur .Böylelikle atölye malzemelerinin kaybolmasının ya da  unutulmasının önüne geçilmiş olur .

Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi meslek dersleri öğretmenlerinin faydalanabileceğini umarak kendilerine çalışmalarında başarılar diliyoruz .

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.