Ofis Ergonomisi Slayt Sunu

Ofis Ergonomisi Slayt Sunu

İş güvenliğinde hafife alınmaması ve ihmal edilmemesi gereken bir konu da ofis ergonomisidir.

Masa başı iş isteyenler pek farkında değildir ama sürekli oturarak çalışmak zorunda olan ofis çalışanları da sağlık açısından hiç de hafife alınmayacak pek çok tehlikelerle karşı karşıyadır. (Boyun fıtığı, boyun düzleşmesi, eklem ve omurga sorunları, bel ağrıları, el, kol ve omuz kaslarında problemler ve ağrılar, göz problemleri vb.

Maalesef bu problemlerden bazılarının tedavisi neredeyse imkansız gibidir. Örneğin boyun fıtığı-boyun düzleşmesi gibi bir problem yaşarsanız, dayanılmaz ağrılara maruz kalmamak için ömür boyu düzenli egzersiz yapmak ve sağlığınıza her zamankinden daha fazla dikkat etmek zorunda kalırsınız.

ofis ergonomisi kuralları slayt sunu

Bu sağlık sorunlarıyla karşılaşılmaması için ofislerde ergonomi kurallarına dikkat edilmesi ve ofis koşullarının ergonomik kurallara göre düzenlenmesi önem arz eder.

Peki Ergonomi nedir? “ergonomi”; maksimum iş güvenliği ve verimlilik sağlamak amacıyla , insanların anatomik ve bilişsel özelliklerinin, çalıştıkları çevre ve sistemlerin incelenmesine ve bu öğeler arasında maksimum uyumun sağlanmasına yönelik çalışmaların bütünü olarak tanımlanabilir.

Bu slayt sunuda ofis çalışanlarının ve işletme sahiplerinin ofis ortamlarını düzenlerken nelere dikkat etmeleri gerektiği , ilgili görsellerle desteklenerek anlatılmış. Sadece işletme sahipleri ve ofis çalışanları değil . Pandemi sebebiyle evden çalışan insanlarımız, Freelance çalışanlar ve öğrenciler de aslında başta bahsettiğimiz sağlık problemleri riskini her zaman taşıyorlar.

Aşağıdaki kısımda PDF belge okuyormuş gibi slaytı izleyebilirsiniz.

SUNUYU YENİ SEKMEDE GÖRÜNTÜLE VE İNDİR
Açılan sayfada sağ üst köşedeki indir butonuyla sunuyu indirebilirsiniz

İlgili Yayınlar

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.