İş Hukuku – İş Hukukunun Kapsamı ve Hükümleri

İş Hukuku – İş Hukukunun Kapsamı ve Hükümleri

İş hukukunun tanımı, kısımları ve hükümleri ile ilgili sunu çalışması PDF dokumanı halinde verilmiştir. yazının son kısmında verilen bağlantıdan indirebilirsiniz.

İş Hukuku Slayt Sunusunun İçeriği

İş hukukunun tanımı ve konusu, İş hukukunun bölümleri, bireysel iş hukuku,toplu iş hukuku, işçi, işveren, işveren vekili ve işyeri tanımları. Asıl işveren – Alt işveren ilişkisi. hangi işyerlerinde iş kanunu hükümleri uygulanamaz? Hangi işler iş kanunu kapsamındadır?

Belirli ve belirsiz süreli iş sözleşmesi. Kısmi süreli ve tam süreli iş sözleşmesi. Deneme süreli iş sözleşmesi. Süreli fesih. Fesih bildirimine itiraz ve usulü. Geçersiz sebeple yapılan feshin sonuçları. İşçinin haklı nedenle fesih hakkı. İşverenin haklı nedenle derhal fesih hakkı. Derhal fesih hakkını kullanma süresi. Yeni iş arama izni günde kaç saattir?

Eski hükümlü çalıştırma zorunluluğu. işyerleri çalışanların yüzde kaçını özürlü ve eski hükümlülerden seçmekle yükümlüdürler? İşyerlerinde ara dinlenme süresi kanunen en az ne kadardır? 18 yaşını doldurmamış işçiler gece çalıştırılabilir mi?

Fazla mesai için işçi zorlanabilir mi? Fazla mesai ücreti en az ne kadar olmalıdır? hafta sonu tatilde çalışma ücreti ne kadar olmalıdır? Yıllık izni hak etmek için ne kadar çalışmış olmak gerekir? gibi sorulara cevap bulabileceğiniz bir dokuman.

İş Hukuku PDF DOKUMAN İNDİR

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.