İş Güvenliği Kavram ve Kurallarının Gelişimi

İş Güvenliği Kavram ve Kurallarının Gelişimi

İsg kavram ve Kurallarının tarihsel gelişimi Sunusu PDF şeklinde hazırlanmıştır aşağıdaki kısımda görüntüleyebilir ve yazının sonundaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Yukarıdaki sunumu indirmek için sağ üst köşedeki drive yeni simgesine,

ve ardından açılan sayfada yine sağ üst köşedeki drive indir simgesine tıklayın.

İsg kavram ve Kurallarının Gelişimi PDF içeriği:

İş ve sağlık ilişkisini belirleyen kişisel ve çevresel faktörler. İş sağlığının gelişme süreci. Babil dönemi. Eski Mısırlılar dönemi. Hipokrat, Eflatun, Aristo, Juvenal, Galen, Agricola ve paracelsus’un iş sağlığı hakkındaki görüşleri ve çalışmaları.

işyeri hekimliğinin öncüsü olarak bilinen Bernardo Ramazzini’nin iş sağlığı hakkındaki çalışmaları. Sanayi devriminde, Osmanlı’da Tanzimat ve meşrutiyet dönemindeki iş güvenliği ve iş sağlığı çalışmaları. Ülkemizde bilinen ilk işçi meslek kuruluşu Ameleperver cemiyeti. İlk toplu sözleşme olarak kabul edilen Fincancılar sözleşmesi. Birinci meclis ve Cumhuriyet döneminde isg çalışmaları ve çıkarılan kanunlar. Ulusal İş sağlığı ve Güvenliği konseyi gibi konular ele alınmış.

İş Güvenliği Kavram ve Kurallarının Gelişimi Sunu 2

Aynı konuyla ilgili bir başka sunu. Bol soru örnekleri ve test sorularıyla desteklenmiş.

İş Güvenliği Kavram ve Kurallarının Gelişimi Sunu 3

İş güvenliği kavramlarındaki tarihsel gelişim ve tarihte iş güvenliği iş güvenliği ile ilgili yapılmış çalışmalar, yasalar vb konusunda değişik dokümanlarla çalışıp bilgisini pekiştirmek isteyenler için 3.bir sunum daha ekledik.

İlgili Yazılar

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.