IMachining Üstün Cadcam Cnc İşleme Teknolojisi Nedir

IMachining Üstün Cadcam Cnc İşleme Teknolojisi Nedir

Imachining Nedir?

Imachining, 3D tasarım ve imalat konusunda patentli dev projelere imza atmış, pek çoğumuzun bildiği Solidworks, Catia gibi 3d tasarım programlarının üreticisi Dassault Systemes tarafından geliştirilen, kesim sürelerini 2-3 kat azaltan bir takım yolu optimizasyon teknolojisidir. Herhangi bir özel ekipmana gerek duymadan, elinizdeki takım ve teçhizatı kullanarak daha hızlı, daha derin ve daha verimli kesimler yapmanızı sağlar.

imachining solidcam indir
Imachining teknolojisi, Solidworks, Solidcam, Autodesk inventor cam ve Siemens Nx ile tam uyumlu çalışır. 

Imachining teknolojisinin avantajları

  • İşleme zamanından 70% veya daha fazla tasarruf sağlar.
  • Daha derin işleme yapılarak paso geçiş sayısı azaltılır.
  • Kalan talaş hesabı ve finiş kesim hesapları ile boşta gezmeler ortadan kalkar ve gereksiz geri çekilmeler olmadan sürekli talaşa girme sağlanır.
  • Takımın kesici boyunun tamamı kullanılarak sadece takım ucuna binen yükü olması gerektiği gibi tüm takıma dağıtır. Böylelikle takım kısa sürede körelmez.
  • Tamamen optimize edilmiş ilerleme ve kesme hızları ile kesici takım ömrünü ortalama 5 kat ve daha fazla uzatır
  • Sert malzemeleri işlerken gelişmiş ve özel takımlara gerek kalmaz.

Imachining Nasıl Çalışır?

İMachining Teknolojisi Sihirbazı otomatik olarak optimize edilmiş Besleme, Hız, Derinlik ve Kesim Genişliğini otomatik olarak üreten gelişmiş, patentli bir “teknoloji algoritması” kullanır.
Aynı zamanda, en uygun kesme koşullarını hesaplamak ve sürdürmek için, CNC makine özelliklerinin yanı sıra stok ve takım malzemesi özelliklerini de kullanır.

imachining sihirbazı
imachining sihirbazı

Patentli “Controlled Step Over ” (Akıllı yukarı adımlama) teknolojisini kullanarak, iMachining takım yolu Sihirbaz tarafından ayarlanan kesme koşullarının sıkı bir şekilde korunmasını sağlar.

Otomatik ilerleme ve kesme hızı hesaplaması ile deneme yanılma maliyetleri ortadan kalkar. İlk parçada optimum ve en verimli kesim garanti altındadır.

Böl ve fethet stratejisi

Imachining’in işleme verimini artırmasının sırlarından biri: Böl ve fethet taktiği

İçerisinde adalar bulunan havuzları en verimli şekilde boşaltmak için iMachining patentli bölme stratejisini kullanır ve havuzu daha küçük bölgelere bölerek en verimli şekilde işlenmesini sağlar.

imachining teknolojisi
Imachining patentli bölme stratejisi kullanarak hızı maksimize eder

 Bu strateji spiral takım yolları için en verimli alanları oluşturur. Takım yolunda bir pozisyondan diğer bir pozisyona geçerken her zaman takımı talaşın içinde tutarak pozisyonlama yaparken bile talaş kaldırır.

Yukarıda resmi verilen kayak gözlüğü kalıbının işlenmesi bu teknoloji ile sadece 5 dakika sürüyor. Aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.

Controlled step over (Akıllı yukarı adımlama) teknolojisi sayesinde en karmaşık parçaların bile mümkün olan en kısa zamanda bitirilebileceğini vaad ediyor. Aşağıdaki video ile devam edelim.

2.5 Eksen programlamada kullanıcı derinlik ve zincirler için tek tek seçim yapmak zorundayken, iMachining 3D programlamada geometri ve derinlikler 3D modelden otomatik olarak belirlendiği için boşuna zaman harcanmaz.

imachining cam avantajları

Akıllı yukarı adımlama teknolojisini kullanarak ve en ideal şekilde taranmış takım yolları çıkartarak parçayı finiş operasyonlarına en optimum şekilde hazırlamak için tek bir operasyonda Kaba ve Kalan Kaba Talaş işlemlerini tamamlar.

Imachining ile Uzay mekiği parçası imalatından bir görünüm

Prizmatik parçalarda imachining 3D

Prizmatik parçaların işlenmesinde iMachining 3D en kısa işleme zamanını sağlamak için performans ve verimi otomatik olarak en yüksek seviyeye çıkarır.

Bu sistemde takım, ilk olarak girebileceği en derin yerden talaş kaldırmaya başlar ve böylece en uygun derinlik ve adımlama ile maksimum talaş kaldırma sağlanır. Talaş kaldırma oranı ve takım ömrü olabilecek en yüksek seviyede hesaplanırken geri çekilme ve boşta gezmeler en aza indirgenir.

Z seviyesi bölgesel kesimler için birbirine yakın bölgeleri optimum olarak hesaplar ve bölge kesimlerini ideal ve sıralı olarak gerçekleştirir. 2D bölgesel takım yolları ve 3D Z seviyesindeki akıllı hareketler ile boşta gezme hareketlerinin önüne geçilir.

imachining 3d

Farklı derinlik ve seviyelerdeki tüm cepleri Havuz Tanıma özelliği ile otomatik olarak belirler. Programlama zamanını en aza indirir ve tek operasyonda kesimi tamamlar.

Tutucu Çarpışmasını Önleme

iMachining 3D, her operasyonda takım tutucu ve güncel stok arasındaki çarpışmayı önlemek için takım yollarını sürekli optimize eder.

Çarpışma Önleme Özelliği olmadığında, derin cep ve bölgeleri işlemek için tutucu ve takım arasındaki mesafe gereksiz yere fazladan uzatılır.

imachining cam prizmatik parçalar

Bu sistemde, tutucu ve takım arası daha kısa tutulduğundan daha kısa ve güçlü olan takım çok daha fazla hızlı ve agresif çalışabilir. İmachining’in verimi artırmasının sırlarından biri de budur.

Sınırlı alanlarda hedef model için otomatik koruma

imachining 3d sınırlı alanlar

Sınırlı alanlarda büyük takımlarla işleme yaparken hedef modele teması engellemek için hedef modelin otomatik olarak korunmasını sağlar.

Solidcam ve Imachining 30 Gün deneme sürümü İNDİR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.