Cad-Cam Dersi Temrin Çalışmaları ve Sınav Örnekleri

Cad-Cam Dersi Temrin Çalışmaları ve Sınav Örnekleri

Bu yayında Cad-Cam dersi için sınav örnekleri ve temrin çalışmaları paylaşıyoruz. Resimlere tıkladığınızda büyük hallerini görebilir. Resimlerin altındaki bağlantılara tıklayarak PDF olarak indirebilirsiniz.
Ayrıca buradaki tüm temrinleri tek bir DWG dosyasında birleşmiş olarak Autocad DWG dosyasını indirebilirsiniz. (En altta)

  1. ve 2. Resimler: Aşağıda verilen iş parçasının CAD tasarımını yapınız

1. Resim: Aşağıda verilen iş parçasının CAD tasarımını yapınız.
2. Resim : Aşağıda verilen iş parçasının CAD tasarımını yapınız. Kütük oluşturunuz ve çelik malzeme atayınız. Cam frezeleme takım ve kesme parametrelerini belirleyiniz. Yüzey frezeleme yapınız. Delik ve kanal İşleme yapınız. Parçanın çevresini önce kaba sonra ince işleme yapınız. G kodlarını alınız.

  1. Resim : mastercam programında iki boyutlu çizimini yapınız. Mastercam programında cam frezeleme takım yollarını yapınız.
  2. Resim : Aşağıda verilen iş parçasının CAD tasarımını yapınız. Parça için kütük oluşturunuz. Yüzey frezeleme yapınız. Delik ve kanal işleme yapınız. parçanın çevresini önce kaba sonra ince işleme yapınız. G kodlarını çıkarınız.

1.Resim : Aşağıda verilen parçanın CAD çizimini yapınız. parçanın 12 mm fazlasıyla 38 mm kalınlık oluşturacak şekilde kütük malzeme oluşturunuz. Parçanın ağırlık merkezini orijine taşıyınız.
2.Resim : Aşağıda verilen iş parçasının CAD tasarımını yapınız. Kütük oluşturunuz . Cam frezeleme takım yollarını hazırlayınız. Yüzey frezeleme yapınız. Delik ve kanal İşleme yapınız. Parçanın çevresini önce kaba sonra ince işleme yapınız. G kodlarını alınız.

Aşağıda verilen makine parçasını Mastercam programında tasarlayarak cam torna (lathe) takım yollarını çıkarınız. parçanın CAD tasarımını yapınız. Parçanın kütük kaba ölçülerini çıkarınız. (Stok). Parçanın alın tornalama takım yollarını çıkarınız. Parçanın kaba tornalama takım yollarını çıkarınız. Parçanın ince finiş takım yollarını çıkarınız.

Autocad DWG Dosyasını İndir

cadcam temrin dwg indir

Yukarıda ön izlemesini gördüğünüz gibi tüm temrinleri ve sınav örneklerini içeren Autocad DWG dosyasını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

AUTOCAD DWG DOSYASI İNDİR

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Fazlı Kurum dedi ki:

    Elinize saglik