İşletmelerde beceri eğitimi cnc sınavı

İşletmelerde beceri eğitimi cnc sınavı

İşletmelerde beceri eğitimi Mesleki ve Teknik Anadolu liseleri öğrencilerinin yıl içinde işletmelerde uygulamalı eğitim aldığı (staj) .Daha doğrusu okulda öğrenilenleri bizzat Endüstriyel fabrikalarda tatbik imkanı bulduğu, Okulda örneğini göremediği bazı makine ve techizatları orada görme ,tanıma ve kullanabilme imkanı bulduğu eğitim aşamasına verilen isimdir .
Öğrenciler işletmelerde beceri eğitimini haftada 3 gün olarak tatbik ederler.Diğer günler okullarında mesleki dersleri almaya devam ederler.

işletmelerde beceri eğitimi cnc sınavı soruları

Öğrenciler işletmelerde beceri eğitimi sonrası okullarında sınava tabi tutulurlar .Bu sınavın içeriği genelde 4 yıllık lise eğitiminde öğretilen mesleki bilgilerin özeti , ya da özü şeklindedir diyebiliriz .Örneğin CNC bölümü öğrencisi aslında 4 yıl boyunca kazanacağı becerilerin sonunda CNC tezgah operatörlüğü yapabilir .hatta basit ya da karmaşık Cnc programlamalar yapabilecek düzeye erişmiş kabul edilir.Bu bakımdan genelde İşletmelerde beceri eğitimi sınav sorularında öğrencilere tezgah kullanma ve programlama becerisi soruları yöneltilir.


12.sınıf Cnc soruları

beceri sınavı cnc soruları

Aşağıda önizlemesi ve indirme bağlantısını verdiğimiz makine teknolojisi cnc bölümü  işletmelerde beceri eğitimi sınavı cnc tornalama ile ilgili iki adet sorudan oluşmaktadır.
1-programlama
2 -swansoft programı ile simulasyon yapma

CEVAP ANAHTARI İNDİR


cnc beceri sınavı açık lise

İşletmelerde beceri eğitimi açık lise cnc sınav soruları .Tornalama (Alın ve boyuna tornalama) beceri sınavı cnc sınav sorusu.


Cevap anahtarı indir


makine bölümü beceri sınavı

Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi Makine bölümü / Cnc Dalı 12.sınıf. işletmelerde beceri sınavı cnc soruları ve cevapları. Punta delme çevrimi. Delik delme çevrimi. Kılavuz açma çevrimi. Dikdörtgen cep açma çevrimi. Dairesel cep boşaltma çevrimi Fanuc Cnc programını yazma


Sınav cevap anahtarı indir

Tornalama iş parçasının programının yapılması ve Swansoft simulasyon programı yardımıyla simule edilmesi. 12.sınıf Cnc sorusu.

beceri sınavı cnc soruları

Cevap anahtarı İNDİR

İş parçası adı : Torna aynası anahtarı

Torna aynası anahtarı temrin

CNC tezgahı bulunmayan atölyelerde uygulanabilir bir beceri eğitimi sınav sorusu Üniversal Torna tezgahında alın tornalama boyuna tornalama, konik tornalama, radyüs verme. Freze tezgahında eşit bölme yapma-pah kırma

Antetli ve not baremli temrin sayfası Autocad .dwg formatında indirmek için BURAYA tıklayınız

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.