2018 Skoda Octavia Üretim Bantlarından Muazzam Görüntüler

2018 Skoda Octavia Üretim Bantlarından Muazzam Görüntüler

Araba nasıl yapılır merak edenler için örnek videolardan biri. 2018 Skoda Octavia otomobil üretim bantlarından bilim kurgu filmlerini aratmayacak görüntüler. Robotların harıl harıl çalıştığı bu fabrika günde 1200 araç üretim kapasitesine sahip.

Mladá Boleslav, SKODA’nın küresel üretim ağının ana dayanağıdır. Bugüne kadar dünya çapında üretilen tüm SKODA araçlarının yarısından fazlası bu fabrikadan geliyor. Skoda, özellikle 1991 yılında Volkswagen Grubu ile güçlerini birleştirdiğinden bu yana kapsamlı bir gelişim geçirdi. O zamandan beri, yaklaşık 3,3 milyon Fabia, yaklaşık 2,8 milyon Octavia ve 309,000 Rapid olmak üzere bu tesiste 7.8 milyon araç üretildi.

Mladá Boleslav fabrikası, SKODA’nın şu anki model kampanyasında önemli bir rol oynuyor. Tesis tarihinin en kapsamlı modernizasyon ve genişletme projelerinden biri, Octavia / Octavia Combi, Rapid / Rapid Spaceback ve Fabia / Fabia Combi modellerinin 2012 üretimine başlamadan önce yapıldı. Üretim hattımın kapasitesi günde 800’den 1200 araca yükseldi. Ayrıca yeni bir kaporta ve tam otomatik bir boya atölyesi yapıldı.

Václav Klement Yolu’ndaki fabrika, Mladá Boleslav, SKODA’nın en mükemmel fabrikasıdır. Bugünkü üretim tesislerine yakın bir yerde, SKODA’nın iki kurucusu Laurin ve Klement, ilk önce 1895’te bisiklet üreterek başladı, ardından motosikletlere geçti ve ilk otomobillerini 1905’te üretti.

İlgili Yazılar

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.