Mac Os X için renk kodları programı. Color Picker indir

Mac Os X için renk kodları programı. Color Picker indir

Mac Os X programları bölümünde, bu yazımızda Mac Os X  için renk kodları programı Color Picker i tanıtacağız. Ve indirme bağlantısını vereceğiz . Burada tanıtacağımız color picker yazılımının ücretli versiyonudur. Apple store’da Şu an 9.99 TL gibi bir fiyata sunulmaktadır. App store’da Mac os x için renk kodu bulucu başka programlar ve bu yazılımın ücretsiz versiyonu da bulunmaktadır.

Mac os x için renk kodu bulucu Color Picker İndir

Programın özellikleri
Sürüm: Ücretli ( 3 $ ) 
indirme boyutu: 1.8 MB 
Dil: İngilizce 
Sistem: MACOS
PROGRAMI İNDİR

mac os x için renk kodu bulucu indir

Color picker programı tanıtım

Color Picker Mac Os X bilgisayarlar için bir renk kodları alma programıdır. Program, web tasarımcıları ve grafik tasarımcılar için olmazsa olmaz yardımcı programlardandır. çalışma alanında herhangi bir alana mouse imlecinizi götürdüğünüzde o bölgenin renk kodunu size verir.

color picker nedir

Color Picker nasıl kullanılır ?

Mac Os X için renk kodu bulucu Color picker ufak boyutlu ve kullanımı basit bir programdır.
1- Öncelikle Programı açtığınızda karşınıza gelen ekranda Büyüteç simgesine tıklayın
2- Daha sonra mouse imlecinizi renk kodunu almak istediğiniz bölgeye doğru sürükleyin ve tıklayın.
3- Renk kodlarınız  mercek simgesinin solunda,  # den sonraki kısmın verildiği 6 basamaklı rakamsal değer olarak görünecektir. Yukarıdaki resimde #999696
4- Bu değerleri copy – paste ile (MacOs X için Command+C  ve Command+V ) o kısımdan alıp istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.

Color Picker’in renk hafızası var mı ?

Evet var . Color picker de bulduğunuz renk kodlarını programın hafızasına alıp saklayabiliyor ve daha sonra tekrar kullanabiliyorsunuz.

color picker renk kodu bulucu nasıl kullanılır

Yukarıdaki resimde mavi rengin olduğu dikdörtgen bölgeye mouse imlecimizi götürüp tıklıyoruz.Mouse imlecini bırakmadan sağdaki gri bölgeye sürüklüyoruz ve gri bölgede imleci bırakıyoruz.

macbook renk kodu bulma programı tanıtım

Ve yukarıda gördüğümüz gibi mavi rengimiz programın hafızasında artık. Pek çok değişik renkle çalışsak da daha sonra  bu rengi program hafızasından alıp kullanabiliriz.

Bu özellik Özellikle web tasarımcılar için oldukça faydalı bir özellik diyebiliriz.Web tasarımla uğraşanlar site tasarımlarında birkaç özel renkle çalışırlar ve bu renklerin kodlarına sık sık ihtiyaç duyarlar.

mac os x renk kodu bulucu

Gördüğümüz gibi pek çok rengi program hafızasında saklayabiliyoruz .

Yukarıdaki videodan color picker programının kullanımı ve programda renkleri hafızaya alma hakkında bilgi edinebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.