Traktöre volvo turbo motor takılırsa

Traktöre volvo turbo motor takılırsa

İlginç videolar bölümünde, bu yayınımızı da çılgınca bir deney videosuna ayırdık .Traktöre, Volvo Turbo motor (volvo terror b21et) monte edildiğinde neler yapabileceğini, nasıl hareket edeceğini görüyoruz.

İzleyeceğimiz video, Motor takıldıktan sonra ilk test videosu . Traktör canavarlaşıyor. Adeta bir arazi yarış aracına dönüşüyor 🙂 Asfaltta yaptığı hız ise gerçekten şaşırtıcı .

Youtube videolarını izleme konusunda problem yaşarsanız BURAYA TIKLAYARAK izleyebilirsiniz.

Turbo motor sistemi: içten yanmalı motorlarda  aşırı besleme sistemidir. Turbo motorlarda, egzos manifoldundan alınan gaz,  türbini çevirir ve bu türbin hava pompasını çalıştırır. Turbo motorlarının devirleri 150.000 rpm’e kadar çıkabilir. Bu demek oluyor ki;  normal motorlardan yaklaşık 30 kat daha hızlıdır.

Bir motoru güçlendirmenin değişik yolları vardır. Yöntemlerden biri, yanma odasına giden hava ve yakıt karışımını arttırmaktır. Bir yöntem de silindir hacmini büyütmektir. Diğer yöntem ise daha basit bir sistem olan turbo sistemidir.

Turbo sistemi motorun daha çok yakıt ve hava karışımını yakmasını sağlar. ve bu sistem %30 – %40 arası güç artışı sağlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.