ilginç makineler-1

ilginç makineler-1

İlginç makineler bölümünde bu yayınımızı çeşitli sektörlerde  ve alanlarda kullanılan değişik ve birbirinden ilginç makinelere ayırdık.

İlginç makineler – video 1

Youtube videolarını izlemekte güçlük yaşıyorsanız BURAYA TIKLAYINIZ

Her geçen gün, teknolojinin nimetlerinden faydalanmak isteyen yaratıcı beyinler, yeni ve işlevsel icatlar ortaya çıkarıyorlar. Bu bölümde yer vereceğimiz videolardaki ilginç makinelerden bazıları işe yaramasa da, mekanizmaları, başka makinelerin icadı için ilham kaynağı olabilir. Mekanizmalara, makinalara ilgi duyan genç beyinler için ilgi çekici olabilir.

Bu videonun ilk bölümündeki mekanizma, dairesel hareketle ve parmak hareketi yapan bir el modeli (Bir nevi dikiş makinesi mantığı ile çalışıyor)

Videoda 9 numaralı makine ise adeta  gıcıklık makinesi gibi 🙂 Birisi butonlara dokunuyor ve makinenin içinden çıkan robot kol adam hangi butona dokunduysa butonu tekrar eski haline getiriyor . Şaka bir yana bu bir çoklu switch makinesi ve nerelerde kullanılabileceği üzerinde  beyin jimnastiği yapmak gerekiyor.

8 numaralı kısımda ise bir zincir taşıyıcısı var . nerede ve hangi sebeple kullanılabilir .Bu da size kalmış .

7 numaralı kısımda dairesel hareketle çalışan bir çekiç makinesi var. Elektrik motoruna bağlanmış bir düzenek yardımıyla fazla güç harcamadan oturup ceviz kırabilirsiniz.Elinize dikkat 🙂

ilginç makineler videosu 6 numaralı kısımda ne yapılmaya  çalışılmış ve nerede işimize yarar pek kestiremedik ama güzel bir sistem olduğu kesin.

ilginç makineler videosu 5 numaralı kısımda kendi kendine sigara içen bir makine paylaşılmış. Üzerinde epey çalışılmış bir proje.

Tabi bunlara illa ki işimize yarayacak gözüyle de bakmamak gerek .Uygulanan yöntem nedir? Amaçlanan şey hangi metodla sağlanmış ,hangi düzenekler ve parçalar nasıl kullanışmış ? Düşüncesiyle izlemek gerek .Başka projeler için ilham kaynağı olabilir .

İlginç makineler yayınımıza seri olarak devam edeceğiz .

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.