Hidrolik Silindirin elemanları 3d animasyon

Hidrolik Silindirin elemanları 3d animasyon

Makine bölümü hidrolik pnomatik kategorisinde bu yayınımızı hidrolik silindir modeline ayırdık.Hidrolik silindirin elemanları net olarak bu animasyonda görülecektir .Animasyon 3d ortamda hazırlanmış .Montaj ve detay parça görünümleri .Dış görünüş ve kesit alınmış iç görünüş konusunda fikir edinilebilir .

Hidrolik silindirin elemanları

hidrolik silindirin elemanları
Hidrolik silindirin elemanları

Bu elemanlar :

1- Silindir boğazı  2-silindir tabanı  3-Piston rodu  4-silindir borusu  5-flanş  6-kılavuz burç  7-piston  8-yastıklama burcu  9-yastıklama burcu  10-dişli burç  11-gerdirme civatası  12- somun 13-Yataklama bandı  14a-piston keçesi (T modeli) 14b-piston keçesi (A modeli)  15-toz sıyırıcı  16-rod keçesi  17-o ring  18-back up halkası  19-o ring  20-hava alma tıpalı çek valf  21-kısma valfi

Yukarıdaki elemanların hepsinin  bütün hidrolik silindirlerde bulunması gerekmez.İhtiyaca göre bazıları olmayabilir veya yeni parçalar eklenebilir .

Hidrolik silindirin yapısını ve elemanlarını anlatacağınız derslerde kullanabileceğiniz bu materyalin görsel olarak oldukça tatmin edici olduğunu düşünüyoruz . Animasyonda hidrolik silindir dıştan nasıl görünür?
İçinde hangi parçalar vardır? Hidrolik silindir nasıl montaj edilir? Hidrolik silindirlerde sızdırmazlık nasıl sağlanır ve hangi sızdırmazlık elemanları kullanılır ? Sızdırmazlık elemanlarının yeri neresidir ve nasıl montaj edilir ? gibi konular hakkında fikir edinmenizi sağlayacaktır.

Aşağıda ise sunumlarınızda kullanma ihtimali üzerine animasyondan kareler paylaştık

hidrolik silindir kesit
Hidrolik silindirin kesit görünüşü animasyondan kareler
hidrolik silindirin elemanları kesit
Hidrolik silindirin 3d kesit görünüşü Animasyondan kareler-3
hidrolik silindir 3d kesit
animasyondan kareler-4

Hidrolik silindirin elemanları 3d animasyon

Hidrolik silindirin kısımları

Hidrolik silindirin temel kısımları piston , piston kolu , silindir gömleği , sızdırmazlık elemanları gibi elemanlardan oluşur.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.