menu search
brightness_auto
more_vert
  • Zlib.dll Bulunamadı
  • zlib.dll bulunamadığından bu uygulama başlatılamadı. Uygulamayı yeniden yüklemek bu problemi çözebilir
  • [YOL]\zlib.dll bulunamıyor
  • zlib.dll dosyası eksik
  • [UYGULAMA] başlatılamıyor. Gerekli bir bileşen eksik: zlib.dll. Lütfen [UYGULAMA] uygulamasını tekrar yükleyin

  • Bu hatalar neden olur. Çözümü nedir?

1 cevap

more_vert
tarafından

Zlib.dll Bulunamadı veya Eksik Hatası Neden Kaynaklanır?

Zlib.dll hataları, zlib DLL dosyasının kaldırılmasına veya bozulmasına neden olan durumlardan kaynaklanır  . Bazı durumlarda, zlib.dll hataları bir  kayıt defteri  sorununu, bir virüs veya kötü amaçlı yazılım sorununu ve hatta bir  donanım  arızasını gösterebilir.

zlib.dll dosyası, özellikle zlib-1.1.4 veya önceki sürümler olmak üzere zlib sıkıştırma kitaplığıyla ilişkilendirilir (sonraki sürümler zlib1.dll kullanır). Bu nedenle, bu yazılım kitaplığını kullanan video oyunlarını ve uygulamalarını açarken, kullanırken, kurarken veya kaldırırken zlib.dll dosyalarının görülmesi yaygın bir durumdur.

Zlib.dll Bulunamadı veya Eksik Hatası Çözümü

Önce daha basit çözümleri denemek için bu adımları sunuldukları sırayla izleyin.

Bir "DLL indirme" web sitesinden zlib.dll indirmeyin. zlib.dll dosyasının bir kopyasına ihtiyacınız varsa, onu orijinal, yasal kaynağından almanız en iyisidir.

1- zlib.dll dosyasını Geri Dönüşüm Kutusu'ndan geri yükleyin . "Eksik" bir zlib.dll dosyasının olası en kolay nedeni, onu yanlışlıkla silmiş olmanızdır.

zlib.dll dosyasını yanlışlıkla sildiğinizden şüpheleniyorsanız ancak Geri Dönüşüm Kutusu'nu zaten boşaltmışsanız, zlib.dll dosyasını ücretsiz bir dosya kurtarma programı ile kurtarabilirsiniz .

2- Hata nedeniyle Windows'a normal şekilde erişemiyorsanız, bu adımlardan herhangi birini tamamlamak için Windows'u Güvenli Modda başlatın.

3- zlip.zip DOSYASINI İNDİRİN ve ardından zlib.dll dosyasını buradan çıkarın. Bu, Microsoft'un GitHub'ından güvenilir bir indirmedir (indirme, bu bağlantıya tıkladıktan hemen sonra başlayacaktır).

Programı yönetici haklarıyla çalıştırın . Dosyanın çalıştırılması için geçerli kullanıcının sağlayamayacağı izinlere ihtiyacı olduğundan zlib.dll hatasının atılması olasıdır. PC video oyunları için bu şekilde düzeltilen zlib.dll hatalarını gördük.

4- Tüm sisteminizde bir virüs/kötü amaçlı yazılım taraması çalıştırın . Bazı zlib.dll hataları, bir virüs ya da bilgisayarınıza bulaşan ve DLL dosyasına zarar veren başka bir kötü amaçlı yazılım bulaşmasıyla ilgili olabilir. Gördüğünüz zlib.dll hatası, dosya gibi görünen düşmanca bir programla ilgili olabilir.

5- Son sistem değişikliklerini geri almak için Sistem Geri Yükleme'yi kullanın . zlib.dll hatasının önemli bir dosya veya yapılandırmada yapılan bir değişiklikten kaynaklandığından şüpheleniyorsanız, Sistem Geri Yükleme sorunu çözebilir.

6- zlib.dll dosyasını kullanan programı yeniden yükleyin . Belirli bir programı kullandığınızda zlib.dll DLL hatası oluşursa, programı yeniden yüklemek dosyayı değiştirmelidir.

Bu adımı tamamlamak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Mümkünse zlib.dll dosyasını sağlayan programı yeniden yüklemek bu DLL hatasına olası bir çözümdür.

7- zlib.dll ile ilgili olabilecek donanım aygıtlarının sürücülerini güncelleyin . Örneğin, bir 3D video oyunu oynarken "Zlib.dll dosyası eksik" hatası alıyorsanız, ekran kartınızın sürücülerini güncellemeyi deneyin .

zlib.dll dosyası video kartlarıyla ilgili olabilir veya olmayabilir—bu yalnızca bir örnekti. Buradaki anahtar, hatanın içeriğine çok dikkat etmek ve buna göre sorun gidermektir.

Belirli bir donanım aygıtının sürücüsünü güncelledikten sonra zlib.dll hataları başladıysa , sürücüyü önceden yüklenmiş bir sürüme geri alın.

8- Mevcut Windows güncellemelerini yükleyin . Birçok hizmet paketi ve diğer düzeltme ekleri , bilgisayarınızdaki yüzlerce Microsoft dağıtılmış DLL dosyasının bazılarını değiştirir veya günceller. zlib.dll dosyası muhtemelen bu güncellemelerden birine dahil değildir, ancak zlib.dll dosyasının çalışması için bir Windows güncellemesi gerekebilir.

9- Belleğinizi test edin ve ardından sabit sürücünüzü test edin . Donanım sorunlarını gidermenin çoğunu son adıma bıraktım, ancak bilgisayarınızın belleği ve sabit sürücüsünün test edilmesi kolaydır ve başarısız olduklarında zlib.dll hatalarına neden olabilecek en olası bileşenlerdir.

Donanım testlerinizin herhangi birinde başarısız olursa , belleği veya sabit sürücüyü mümkün olan en kısa sürede değiştirin.

10- Windows kurulumunuzu onarın . Yukarıdaki zlib.dll dosyası sorun giderme önerileri başarısız olursa, bir başlangıç ​​onarımı veya onarım yüklemesi gerçekleştirildiğinde tüm Windows DLL dosyalarının çalışma sürümlerine geri yüklenmesi gerekir.

11- Kayıt defterindeki zlib.dll ile ilgili sorunları onarmak için ücretsiz bir kayıt defteri temizleyicisi kullanın. Ücretsiz bir kayıt defteri temizleme programı , DLL hatasına neden olabilecek geçersiz zlib.dll kayıt defteri girdilerini kaldırarak yardımcı olabilir.

12- Temiz bir Windows yüklemesi gerçekleştirin . Bu, sabit sürücüdeki her şeyi siler ve yeni bir Windows kopyası yükler. Yukarıdaki adımlardan hiçbiri zlib.dll hatasını düzeltmezse, sonraki adımınız bu olmalıdır.

Temiz bir kurulum sırasında sabit sürücünüzdeki tüm bilgiler silinecektir. Bundan önceki bir sorun giderme adımını kullanarak zlib.dll hatasını düzeltmek için mümkün olan en iyi girişimi yaptığınızdan emin olun.

thumb_up_off_alt 0 beğenilme thumb_down_off_alt 0 beğenilmeme

İlgili sorular

Bilişimci tarafından soruldu 164 kez görüntülendi
1 cevap
Bilişimci tarafından soruldu 180 kez görüntülendi
1 cevap
Bilişimci tarafından soruldu 142 kez görüntülendi
1 cevap
Bilişimci tarafından soruldu 92 kez görüntülendi
1 cevap
Bilişimci tarafından soruldu 84 kez görüntülendi
1 cevap
...