menu search
  • Kayıt
brightness_auto
more_vert
  • Mfc80u.dll Bulunamadı
  • mfc80u.dll bulunamadığından bu uygulama başlatılamadı. Uygulamayı yeniden yüklemek bu problemi çözebilir.
  • [YOL]\mfc80u.dll bulunamıyor
  • mfc80u.dll dosyası eksik.
  • [UYGULAMA] başlatılamıyor. Gerekli bir bileşen eksik: mfc80u.dll. Lütfen [UYGULAMA] uygulamasını yeniden yükleyin.

    Hataları neden olur. Nasıl çözülür? 

1 cevap

more_vert

Mfc80u.dll Bulunamadı veya Eksik Hatası Neden Olur?

Mfc80u.dll hata mesajları, belirli programları kullanırken veya kurarken, Windows başlatıldığında veya kapatıldığında veya hatta bir Windows kurulumu sırasında görünebilir.

Mfc80u.dll hataları, mfc80u DLL dosyasının kaldırılmasına veya bozulmasına neden olan durumlardan kaynaklanır. Bazı durumlarda, mfc80u.dll hataları bir kayıt defteri sorununu, bir virüs veya kötü amaçlı yazılım sorununu ve hatta bir donanım arızasını gösterebilir.

Mfc80u.dll Bulunamadı veya Eksik Hatası Nasıl Düzeltilir?

Önce daha basit düzeltmeleri denemek için bu adımları sunuldukları sırayla izleyin.

Bir "DLL indirme" web sitesinden mfc80u.dll dosyasını indirmeyin.  Bu dosyanın bir kopyasına ihtiyacınız varsa, onu orijinal, yasal kaynağından almanız en iyisidir.

1- Microsoft Visual C++ 2005 Service Pack 1 Yeniden Dağıtılabilir Paket MFC Güvenlik Güncelleştirmesini indirin ve çalıştırın. Bu, mfc80u.dll dosyasını Microsoft tarafından sağlanan en son kopyayla değiştirecek/geri yükleyecektir.Yüklediğiniz Windows sürümüne bağlı olarak bu güncelleştirme için Microsoft'tan birkaç indirme seçeneği sunulur: x86 (32 bit) veya x64 (64 bit) .Windows'a giremiyor musunuz? Güvenli Modda nasıl önyükleme yapacağınız aşağıda açıklanmıştırBu adımı tamamlamak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Bu güncellemeyi uygulamak, neredeyse her zaman mfc80u.dll hatalarının çözümüdür.

2- mfc80u.dll dosyasını Geri Dönüşüm Kutusu'ndan geri yükleyin . "Eksik" bir mfc80u.dll dosyasının olası en kolay nedeni, dosyayı yanlışlıkla silmiş olmanızdır.Bundan şüpheleniyorsanız ancak Geri Dönüşüm Kutusu'nu zaten boşaltmışsanız, dosyayı ücretsiz bir dosya kurtarma programı ile kurtarabilirsiniz . Bunu yalnızca, silmeden önce dosya düzgün çalışıyorsa (yani, kötü amaçlı veya bozuk değilse) yaptığınızdan emin olun.

3- Tüm sisteminizde bir virüs/kötü amaçlı yazılım taraması çalıştırın . Bazı mfc80u.dll hataları, bilgisayarınıza bir virüs ya da DLL dosyasına zarar veren başka bir kötü amaçlı yazılım bulaşmasıyla ilgili olabilir. Gördüğünüz hatanın, dosya gibi görünen düşmanca bir programla ilgili olması bile mümkündür.

4- Son sistem değişikliklerini geri almak için Sistem Geri Yükleme'yi kullanın . mfc80u.dll hatasının önemli bir dosya veya yapılandırmada yapılan bir değişiklikten kaynaklandığından şüpheleniyorsanız, Sistem Geri Yükleme sorunu çözebilir.

5- Hatayı üreten programı yeniden yükleyin . Belirli bir programı kullandığınızda mfc80u.dll hatası oluşursa, o programı yeniden yüklemek yardımcı olabilir.

6- Mevcut Windows güncellemelerini yükleyin . Birçok hizmet paketi ve diğer düzeltme ekleri , bilgisayarınızdaki yüzlerce Microsoft dağıtılmış DLL dosyasının bazılarını değiştirir veya günceller. mfc80u.dll dosyası bu güncellemelerden birine dahil edilebilir.

7- Belleğinizi test edin ve ardından sabit sürücünüzü test edin . Donanım sorunlarını gidermenin çoğunu son adıma bıraktık, ancak bilgisayarınızın belleği ve sabit sürücüsünün test edilmesi kolaydır ve başarısız olduklarında mfc80u.dll hatalarına neden olabilecek en olası bileşenlerdir. Donanım testlerinizin herhangi birinde başarısız olursa , belleği veya sabit sürücüyü mümkün olan en kısa sürede değiştirin.

8- Windows kurulumunuzu onarın . Yukarıdaki bireysel mfc80u.dll dosyası sorun giderme önerileri başarısız olursa, bir başlangıç ​​onarımı veya onarım yüklemesi gerçekleştirildiğinde tüm Windows DLL dosyalarının çalışma sürümlerine geri yüklenmesi gerekir.

9- Kayıt defterindeki mfc80u.dll ile ilgili sorunları onarmak için ücretsiz bir kayıt defteri temizleyicisi kullanın. Ücretsiz bir kayıt defteri temizleme programı , DLL hatasına neden olabilecek geçersiz mfc80u.dll kayıt defteri girdilerini kaldırarak yardımcı olabilir.

10- Temiz bir Windows yüklemesi gerçekleştirin . Bu, sabit sürücüdeki her şeyi silecek ve yeni bir Windows kopyası yükleyecektir. Yukarıdaki adımlardan hiçbiri mfc80u.dll hatasını düzeltmezse, sonraki adımınız bu olmalıdır.Temiz bir kurulum sırasında sabit sürücünüzdeki tüm bilgiler silinecektir. Temiz bir yükleme gerçekleştirmeden önce bir sorun giderme adımı kullanarak mfc80u.dll hatasını düzeltmek için mümkün olan en iyi girişimi yaptığınızdan emin olun.

thumb_up_off_alt 0 beğenilme thumb_down_off_alt 0 beğenilmeme

İlgili sorular

...