menu search
  • Kayıt
brightness_auto
more_vert
  • Gdi32.dll Bulunamadı
  • gdi32.dll bulunamadığından bu uygulama başlatılamadı. Uygulamayı yeniden yüklemek bu problemi çözebilir
  • [YOL]\gdi32.dll bulunamıyor
  • gdi32.dll dosyası eksik
  • [UYGULAMA] başlatılamıyor. Gerekli bir bileşen eksik: gdi32.dll. Lütfen [UYGULAMA] uygulamasını tekrar yükleyin

hataları neden olur. Nasıl çözülür?

1 cevap

more_vert

Gdi32.dll hataları, gdi32 DLL dosyasının kaldırılmasına veya bozulmasına neden olan durumlardan kaynaklanır  . Bazı durumlarda, gdi32.dll hataları bir  kayıt defteri  sorununu, bir virüs veya kötü amaçlı yazılım sorununu ve hatta bir  donanım  arızasını gösterebilir

Gdi32.dll Hataları Nasıl Düzeltilir

Önce daha basit çözümleri ele almak için bu adımları sunuldukları sırayla izleyin.

gdi32.dll dosyasını bir "DLL indirme" web sitesinden indirmeyin. Bu dosyanın bir kopyasına ihtiyacınız varsa, onu orijinal, yasal kaynağından almanız en iyisidir.

1- gdi32.dll'yi Geri Dönüşüm Kutusu'ndan geri yükleyin . "Eksik" bir gdi32.dll dosyasının olası en kolay nedeni, onu yanlışlıkla silmiş olmanızdır.Bundan şüpheleniyorsanız ancak Geri Dönüşüm Kutusu'nu zaten boşaltmışsanız, dosyayı ücretsiz bir dosya kurtarma programı ile kurtarabilirsiniz .

2- Hata nedeniyle Windows'a normal şekilde erişemiyorsanız, bu adımlardan herhangi birini tamamlamak için Windows'u Güvenli Modda başlatın.

3- gdi32.dll dosyasının eksik veya bozuk bir kopyasını değiştirmek için sfc/scannow Sistem Dosyası Denetleyicisi komutunu çalıştırın .

Neyse ki, gdi32.dll Microsoft'un grafik aygıtı arabirimi (GDI) ile ilişkili olduğundan, onlar tarafından sağlanır, bu nedenle Sistem Dosyası Denetleyicisi  onu geri yüklemeli ve ilgili hataları düzeltmelidir.

4- Tüm sisteminizde bir virüs/kötü amaçlı yazılım taraması çalıştırın . Bazı gdi32.dll hataları, bilgisayarınıza bir virüs ya da DLL dosyasına zarar veren başka bir kötü amaçlı yazılım bulaşmasıyla ilgili olabilir. Gördüğünüz gdi32.dll hatası, dosya gibi görünen düşmanca bir programla ilgili olabilir.

5- Son sistem değişikliklerini geri almak için Sistem Geri Yükleme'yi kullanın . gdi32.dll hatasının önemli bir dosya veya yapılandırmada yapılan bir değişiklikten kaynaklandığından şüpheleniyorsanız, Sistem Geri Yükleme sorunu çözebilir.

6- gdi32.dll dosyasını kullanan programı yeniden yükleyin . Belirli bir programı kullandığınızda gdi32.dll DLL hatası oluşursa, programı yeniden yüklemek DLL hatasını düzeltebilir.

Bir Microsoft Windows dosyası olduğundan gdi32.dll büyük olasılıkla üçüncü taraf programlar tarafından sağlanmasa da, hatayı gösteren programı yeniden yüklemek, onu DLL dosyasıyla yeniden ilişkilendirmeye yardımcı olabilir.

7- gdi32.dll ile ilgili olabilecek donanım aygıtlarının sürücülerini güncelleyin . Örneğin, bir 3D video oyunu oynarken "gdi32.dll dosyası eksik" hatası alıyorsanız, ekran kartınızın sürücülerini güncellemeyi deneyin .

Belirli bir donanım aygıtının sürücüsünü güncelledikten sonra gdi32.dll hataları başlarsa , sürücüyü önceden yüklenmiş bir sürüme geri alın.

8- Mevcut Windows güncellemelerini yükleyin . Birçok hizmet paketi ve diğer düzeltme ekleri , bilgisayarınızdaki yüzlerce Microsoft dağıtılmış DLL dosyasının bazılarını değiştirir veya günceller. gdi32.dll dosyası bu güncellemelerden birine dahil edilebilir.

9- Belleğinizi test edin ve ardından sabit sürücünüzü test edin . Donanım sorunlarını gidermenin çoğunu son adıma bıraktık, ancak bilgisayarınızın belleği ve sabit sürücüsünün test edilmesi kolaydır ve başarısız olduklarında gdi32.dll hatalarına neden olabilecek en olası bileşenlerdir.

Donanım testlerinizin herhangi birinde başarısız olursa , belleği veya sabit sürücüyü mümkün olan en kısa sürede değiştirin.

10- Windows kurulumunuzu onarın . Yukarıdaki tek tek gdi32.dll dosyası sorun giderme tavsiyesi başarısız olursa, bir başlangıç ​​onarımı veya onarım yüklemesi gerçekleştirmek, tüm Windows DLL dosyalarını çalışma sürümlerine geri yüklemelidir.

11- Kayıt defterindeki gdi32.dll ile ilgili sorunları onarmak için ücretsiz bir kayıt defteri temizleyicisi kullanın. Ücretsiz bir kayıt defteri temizleme programı , DLL hatasına neden olabilecek geçersiz gdi32.dll kayıt defteri girdilerini kaldırarak yardımcı olabilir.

12- Temiz bir Windows yüklemesi gerçekleştirin . Bu, sabit sürücüdeki her şeyi siler ve yeni bir Windows kopyası yükler. Yukarıdaki adımlardan hiçbiri hatayı düzeltmezse, bir sonraki eylem planınız bu olmalıdır.

Temiz bir kurulum sırasında sabit sürücünüzdeki tüm bilgiler silinecektir. Bundan önceki bir sorun giderme adımını kullanarak gdi32.dll hatasını düzeltmek için mümkün olan en iyi girişimi yaptığınızdan emin olun.

thumb_up_off_alt 0 beğenilme thumb_down_off_alt 0 beğenilmeme

İlgili sorular

...