menu search
  • Kayıt
brightness_auto
more_vert

  • Libmysql.dll Bulunamadı
  • libmysql.dll bulunamadığından bu uygulama başlatılamadı. Uygulamayı yeniden yüklemek bu problemi çözebilir
  • [PATH]\libmysql.dll bulunamıyor
  • libmysql.dll dosyası eksik
  • [UYGULAMA] başlatılamıyor. Gerekli bir bileşen eksik: libmysql.dll. Lütfen [UYGULAMA] uygulamasını tekrar yükleyin

    Bu hatalar neden olur. Nasıl çözülür?

1 cevap

more_vert

libmysql.dll dosyasını indirin veya yardımcı olmazsa programı yeniden yükleyin.

Libmysql.dll hataları, libmysql DLL dosyasının kaldırılmasına veya bozulmasına neden olan durumlardan kaynaklanır  . Bazı durumlarda, libmysql.dll hataları bir  kayıt defteri  sorununu, bir virüs veya kötü amaçlı yazılım sorununu ve hatta bir  donanım  arızasını gösterebilir.

Libmysql.dll Hataları Nasıl Düzeltilir

Önce daha basit çözümleri ele almak için bu adımları sunuldukları sırayla izleyin.

libmysql.dll dosyasını bir "DLL indirme" web sitesinden indirmeyin. Bir DLL dosyasını indirmenin kötü bir fikir olmasının birçok nedeni vardır . Bu dosyanın bir kopyasına ihtiyacınız varsa, onu orijinal, yasal kaynağından almanız en iyisidir (aşağıdaki 2. Adım).

1- libmysql.dll dosyasını Geri Dönüşüm Kutusu'ndan geri yükleyin . "Eksik" bir libmysql.dll dosyasının olası en kolay nedeni, onu yanlışlıkla silmiş olmanızdır.Bundan şüpheleniyorsanız ancak Geri Dönüşüm Kutusu'nu zaten boşaltmışsanız, dosyayı ücretsiz bir dosya kurtarma programı ile kurtarabilirsiniz . Silmeden önce düzgün çalıştığından emin olun (yani, kötü amaçlı veya bir şekilde hatalı biçimlendirilmemiş).Hata nedeniyle Windows'a normal şekilde erişemiyorsanız, bu adımlardan herhangi birini tamamlamak için Windows'u Güvenli Modda başlatın.

2- Bozuk veya eksik bir libmysql.dll dosyasını değiştirmek için;

a)  MySQL Connector/C kitaplığını yükleyin .

b)  Bağlayıcı/C'yi MySQL Installer aracılığıyla da edinebilirsiniz  .

MySQL Yükleyici kullanıyorsanız, Geliştirici Varsayılanı, Yalnızca Sunucu, Yalnızca İstemci, Tam ve  Özel dahil olmak üzere bu araçta bulunan farklı bileşenleri yüklemenin birden çok yolu vardır  . Yalnızca Sunucu dışında her seçenek Bağlayıcı/C'yi kuracaktır . Custom öğesini seçerseniz  , listeden MySQL Connector/C öğesini seçtiğinizden emin olun  .

Bu adımı tamamlamak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Bu, libmysql.dll dosyasının resmi kaynağıdır, bu nedenle bu araçlardan birinin dosyanın bir kopyasını bilgisayarınıza koyması, eksik bir libmysql.dll dosyasıyla ilgili hataları düzeltmenin en iyi yoludur.

3- libmysql.dll dosyasını kullanan programı yeniden yükleyin . MySQL'i yükledikten sonra bile DLL hatası oluşuyorsa, libmysql.dll hatasını veren belirli programın yeniden yüklenmesi dosyayı değiştirmelidir.

4- Mevcut Windows güncellemelerini yükleyin . Birçok  hizmet paketi  ve diğer  düzeltme ekleri  , bilgisayarınızdaki yüzlerce Microsoft dağıtılmış DLL dosyasının bazılarını değiştirir veya günceller. libmysql.dll dosyası bu güncellemelerden birine dahil edilmiş olabilir veya güncellemelerden biri libmysql.dll dosyasının düzgün çalışması için bir gereklilik olabilir.

5- Tüm sisteminizde bir virüs/kötü amaçlı yazılım taraması çalıştırın . Bazı libmysql.dll hataları, bilgisayarınıza bir virüs ya da DLL dosyasına zarar veren başka bir kötü amaçlı yazılım bulaşmasıyla ilgili olabilir. Gördüğünüz libmysql.dll hatası, dosya gibi görünen düşmanca bir programla ilgili olabilir.

6- Son sistem değişikliklerini geri almak için Sistem Geri Yükleme'yi kullanın . Hatanın önemli bir dosyada veya yapılandırmada yapılan bir değişiklikten kaynaklandığından şüpheleniyorsanız, Sistem Geri Yükleme sorunu çözebilir.

7- libmysql.dll ile ilgili olabilecek donanım aygıtlarının sürücülerini güncelleyin . Örneğin, bir 3D video oyunu oynarken "libmysql.dll dosyası eksik" hatası alıyorsanız, ekran kartınızın sürücülerini  deneyin .libmysql.dll dosyası video kartlarıyla ilgili olabilir veya olmayabilir—bu sadece bir örnekti. Buradaki anahtar, hatanın içeriğine çok dikkat etmek ve buna göre sorun gidermektir.

Belirli bir donanım aygıtının sürücüsünü güncelledikten sonra libmysql.dll hataları başladıysa , sürücüyü önceden yüklenmiş bir sürüme geri alın.

8- Belleğinizi test edin ve ardından sabit sürücünüzü test edin . Donanım sorunlarını gidermenin çoğunu son adıma bıraktık, ancak bilgisayarınızın belleği ve sabit sürücüsünün test edilmesi kolaydır ve başarısız olduklarında libmysql.dll hatalarına neden olabilecek en olası bileşenlerdir.Donanım testlerinizin herhangi birinde başarısız olursa , belleği veya sabit sürücüyü mümkün olan en kısa sürede değiştirin.

9- Windows kurulumunuzu onarın . Yukarıdaki bireysel libmysql.dll dosyası sorun giderme önerileri başarısız olursa, bir başlangıç ​​onarımı veya onarım yüklemesi gerçekleştirmek, tüm Windows DLL dosyalarını çalışma sürümlerine geri yüklemelidir.

10- Kayıt defterindeki libmysql.dll ile ilgili sorunları onarmak için ücretsiz bir kayıt defteri temizleyicisi kullanın. Ücretsiz bir kayıt defteri temizleme programı , DLL hatasına neden olabilecek geçersiz libmysql.dll kayıt defteri girdilerini kaldırarak yardımcı olabilir.

11- Temiz bir Windows yüklemesi gerçekleştirin . Bu, sabit sürücüdeki her şeyi silecek ve yeni bir Windows kopyası yükleyecektir. Yukarıdaki adımlardan hiçbiri libmysql.dll hatasını düzeltmezse, sonraki adımınız bu olmalıdır.Temiz bir kurulum sırasında sabit sürücünüzdeki tüm bilgiler silinecektir. 

thumb_up_off_alt 0 beğenilme thumb_down_off_alt 0 beğenilmeme

İlgili sorular

1 cevap
1 cevap
1 cevap
...