menu search
  • Kayıt
brightness_auto
more_vert
  • Netapi32.dll Bulunamadı
  • netapi32.dll bulunamadığından bu uygulama başlatılamadı. Uygulamayı yeniden yüklemek bu problemi çözebilir
  • [YOL]\netapi32.dll bulunamıyor
  • netapi32.dll dosyası eksik
  • [UYGULAMA] başlatılamıyor. Gerekli bir bileşen eksik: netapi32.dll. Lütfen [UYGULAMA] uygulamasını tekrar yükleyin.

  • Bu hatalar neden olur. Nası çözülür?

1 cevap

more_vert

Netapi32.dll hataları, netapi32 DLL dosyasının kaldırılmasına veya bozulmasına neden olan durumlardan kaynaklanır . Bazı durumlarda, netapi32.dll hataları bir kayıt defteri sorununu, bir virüs veya kötü amaçlı yazılım sorununu ve hatta bir donanım arızasını gösterebilir.

Netapi32.dll hata mesajları, belirli programları kullanırken veya kurarken, Windows başlatıldığında veya kapatıldığında veya hatta bir Windows kurulumu sırasında görünebilir.

Netapi32.dll Hataları Nasıl Düzeltilir

Önce daha basit çözümleri denemek için bu adımları sunuldukları sırayla izleyin.

ÖNEMLİ:  Netapi32.dll dosyasını bir DLL indirme web sitesinden indirmeyin. Bu dosyanın bir kopyasına ihtiyacınız varsa, onu orijinal, yasal kaynağından almanız en iyisidir.

1- netapi32.dll dosyasını Geri Dönüşüm Kutusu'ndan geri yükleyin . "Eksik" bir netapi32.dll dosyasının olası en kolay nedeni, onu yanlışlıkla silmiş olmanızdır.Bundan şüpheleniyorsanız ancak Geri Dönüşüm Kutusu'nu zaten boşaltmışsanız, dosyayı ücretsiz bir dosya kurtarma programı ile kurtarabilirsiniz .Hata nedeniyle Windows'a normal şekilde erişemiyorsanız, bu adımlardan herhangi birini tamamlamak için Windows'u Güvenli Modda başlatın.

2- Tüm sisteminizde bir virüs/kötü amaçlı yazılım taraması çalıştırın . Bazı netapi32.dll hataları, DLL dosyasına zarar veren bir virüs veya bilgisayarınıza kötü amaçlı yazılım bulaşmasıyla ilgili olabilir. Gördüğünüz netapi32.dll hatası, dosya gibi görünen düşmanca bir programla ilgili olabilir.

3- Son sistem değişikliklerini geri almak için Sistem Geri Yükleme'yi kullanın . netapi32.dll hatasının önemli bir dosya veya yapılandırmada yapılan bir değişiklikten kaynaklandığından şüpheleniyorsanız, Sistem Geri Yükleme sorunu çözebilir.

4- netapi32.dll dosyasını kullanan programı yeniden yükleyin . Belirli bir programı kullandığınızda netapi32.dll DLL hatası oluşursa, programı yeniden yüklemek dosyayı değiştirmelidir.Bu adımı tamamlamak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Mümkünse bu DLL dosyasını sağlayan programı yeniden yüklemek bu hatanın olası bir çözümüdür.

5- netapi32.dll ile ilgili olabilecek donanım aygıtlarının sürücülerini güncelleyin . Örneğin, bir 3D video oyunu oynarken "netapi32.dll dosyası eksik" hatası alıyorsanız, ekran kartınızın sürücülerini güncellemeyi deneyin . netapi32.dll dosyası video kartlarıyla ilgili olabilir veya olmayabilir—bu yalnızca bir örnekti. Buradaki anahtar, hatanın içeriğine çok dikkat etmek ve buna göre sorun gidermektir.

Belirli bir donanım aygıtının sürücüsünü güncelledikten sonra netapi32.dll hataları başladıysa , sürücüyü önceden yüklenmiş bir sürüme geri alın.

6- netapi32.dll dosyasının eksik veya bozuk bir kopyasını değiştirmek için sfc/scannow Sistem Dosyası Denetleyicisi komutunu çalıştırın . Bu DLL dosyası Microsoft tarafından sağlanıyorsa, Sistem Dosyası Denetleyicisi onu geri yüklemelidir.

7- Mevcut Windows güncellemelerini yükleyin . Birçok hizmet paketi ve diğer düzeltme ekleri , bilgisayarınızdaki yüzlerce Microsoft dağıtılmış DLL dosyasının bazılarını değiştirir veya günceller. netapi32.dll dosyası bu güncellemelerden birine dahil edilebilir.

8- Belleğinizi test edin ve ardından sabit sürücünüzü test edin . Donanım sorunlarını gidermenin çoğunu son adıma bıraktık, ancak bilgisayarınızın belleği ve sabit sürücüsünün test edilmesi kolaydır ve başarısız olduklarında netapi32.dll hatalarına neden olabilecek en olası bileşenlerdir.Donanım testlerinizin herhangi birinde başarısız olursa , belleği veya sabit sürücüyü mümkün olan en kısa sürede değiştirin.

9- Windows kurulumunuzu onarın . Yukarıdaki netapi32.dll dosyası sorun giderme önerileri başarısız olursa, bir başlangıç ​​onarımı veya onarım yüklemesi gerçekleştirerek tüm Windows DLL dosyalarını çalışma sürümlerine geri yüklemeniz gerekir.

10- Kayıt defterindeki netapi32.dll ile ilgili sorunları onarmak için ücretsiz bir kayıt defteri temizleyicisi kullanın. Ücretsiz bir kayıt defteri temizleme programı , DLL hatasına neden olabilecek geçersiz netapi32.dll kayıt defteri girdilerini kaldırarak yardımcı olabilir.

11- Temiz bir Windows yüklemesi gerçekleştirin . Bu, sabit sürücüdeki her şeyi silecek ve yeni bir Windows kopyası yükleyecektir. Yukarıdaki adımlardan hiçbiri netapi32.dll hatasını düzeltmezse, sonraki adımınız bu olmalıdır.Temiz bir kurulum sırasında sabit sürücünüzdeki tüm bilgiler silinecektir. Bundan önceki bir sorun giderme adımını kullanarak hatayı düzeltmek için mümkün olan en iyi girişimi yaptığınızdan emin olun.

Herhangi bir netapi32.dll hatası devam ederse , bir donanım sorunu için sorun giderin. Temiz bir Windows yüklemesinden sonra, DLL sorununuz yalnızca donanımla ilgili olabilir.

thumb_up_off_alt 0 beğenilme thumb_down_off_alt 0 beğenilmeme

İlgili sorular

1 cevap
1 cevap
1 cevap
...