menu search
  • Kayıt
brightness_auto
more_vert
  • Sdl.dll Bulunamadı
  • sdl.dll bulunamadığından bu uygulama başlatılamadı. Uygulamayı yeniden yüklemek bu problemi çözebilir
  • \sdl.dll bulunamıyor
  • sdl.dll dosyası eksik
  • [UYGULAMA] başlatılamıyor. Gerekli bir bileşen eksik: sdl.dll. Lütfen [UYGULAMA] uygulamasını tekrar yükleyin

    Bu hatalar neden olur. Nasıl çözülür?

1 cevap

more_vert

Önce resmi sdl.dll dosyasını indirin ve ardından yazılımı yeniden yüklemeyi deneyin.

Sdl.dll hataları, sdl DLL dosyasının kaldırılmasına veya bozulmasına neden olan durumlardan kaynaklanır . Bazı durumlarda, sdl.dll hataları bir kayıt defteri sorununu, bir virüs veya kötü amaçlı yazılım sorununu ve hatta bir donanım arızasını gösterebilir.

sdl.dll dosyası, Basit DirectMedia Katmanı geliştirme kitaplığı ile ilişkilidir .

Sdl.dll Hataları Nasıl Düzeltilir

ÖNEMLİ: Bir "DLL indirme" web sitesinden sdl.dll indirmeyin. Bir DLL dosyasını indirmenin kötü bir fikir olmasının birçok nedeni vardır . Bu dosyanın bir kopyasına ihtiyacınız varsa, onu orijinal, yasal kaynağından almanız en iyisidir.

1- sdl.dll dosyasını Geri Dönüşüm Kutusu'ndan geri yükleyin . "Eksik" bir sdl.dll dosyasının olası en kolay nedeni, onu yanlışlıkla silmiş olmanızdır. Bundan şüpheleniyorsanız ancak Geri Dönüşüm Kutusu'nu zaten boşaltmışsanız, dosyayı ücretsiz bir dosya kurtarma programı ile kurtarabilirsiniz . Bunu yalnızca silmeden önce normal şekilde çalışıyorsa yaptığınızdan emin olun (yani, bir virüs değildi) .sdl.dll hatası nedeniyle Windows'a normal şekilde erişemiyorsanız, bu adımlardan herhangi birini tamamlamak için Windows'u Güvenli Modda başlatın.

2- Tüm sisteminizde bir virüs/kötü amaçlı yazılım taraması çalıştırın . Bazı sdl.dll hataları, bir virüs ya da bilgisayarınıza bulaşan ve DLL dosyasına zarar veren başka bir kötü amaçlı yazılım bulaşmasıyla ilgili olabilir. Gördüğünüz sdl.dll hatası, dosya gibi görünen düşmanca bir programla ilgili olabilir.

3- Son sistem değişikliklerini geri almak için Sistem Geri Yükleme'yi kullanın . sdl.dll hatasının önemli bir dosya veya yapılandırmada yapılan bir değişiklikten kaynaklandığından şüpheleniyorsanız, Sistem Geri Yükleme sorunu çözebilir.

4- sdl.dll dosyasını kullanan programı yeniden yükleyin . Belirli bir programı kullandığınızda sdl.dll DLL hatası oluşursa ve yukarıdaki adımda orijinal dosyayı indirmek yardımcı olmadıysa, programı yeniden yüklemek dosyayı değiştirmelidir.

5- sdl.dll ile ilgili olabilecek donanım aygıtlarının sürücülerini güncelleyin . Örneğin, bir 3D video oyunu oynarken "sdl.dll dosyası eksik" hatası alıyorsanız, ekran kartınızın sürücülerini güncellemeyi deneyin .sdl.dll dosyası video kartlarıyla ilgili olabilir veya olmayabilir; bu sadece bir örnekti. Buradaki anahtar, hatanın içeriğine çok dikkat etmek ve buna göre sorun gidermektir.

Belirli bir donanım aygıtının sürücüsünü güncelledikten sonra sdl.dll hataları başlarsa , sürücüyü önceden yüklenmiş bir sürüme geri alın.

7- Mevcut Windows güncellemelerini yükleyin . Birçok hizmet paketi ve diğer düzeltme ekleri , bilgisayarınızdaki yüzlerce Microsoft dağıtılmış DLL dosyasının bazılarını değiştirir veya günceller. sdl.dll dosyası bu güncellemelerden birine dahil edilebilir.sdl.dll dahil olan güncellemelerden biri olmasa bile Windows'u güncel tutmak önemlidir. DLL dosyasının henüz Windows Update'ten yüklenmemiş bir güncellemeye bağlı olması mümkündür; bu durumda Windows'u güncellemek, sdl DLL ile ilgili hataları düzeltmek için gereken dosyaları sağlayabilir.

8- Belleğinizi test edin ve ardından sabit sürücünüzü test edin . Donanım sorunlarını gidermenin çoğunu son adıma bıraktım, ancak bilgisayarınızın belleği ve sabit sürücüsünün test edilmesi kolaydır ve başarısız olduklarında sdl.dll hatalarına neden olabilecek en olası bileşenlerdir.Donanım testlerinizin herhangi birinde başarısız olursa , belleği veya sabit sürücüyü mümkün olan en kısa sürede değiştirin.

9- Windows kurulumunuzu onarın . Yukarıdaki bireysel sdl.dll dosyası sorun giderme önerileri başarısız olursa, bir başlangıç ​​onarımı veya onarım yüklemesi gerçekleştirildiğinde tüm Windows DLL dosyalarının çalışma sürümlerine geri yüklenmesi gerekir.

10- Kayıt defterindeki sdl.dll ile ilgili sorunları onarmak için ücretsiz bir kayıt defteri temizleyicisi kullanın. Ücretsiz bir kayıt defteri temizleme programı , DLL hatasına neden olabilecek geçersiz sdl.dll kayıt defteri girdilerini kaldırarak yardımcı olabilir.kayıt defteri temizleyicileri, bir sonraki yıkıcı adımdan önce "son çare" girişimi olarak kullanılmalıdır.

11- Temiz bir Windows yüklemesi gerçekleştirin . Bu, sabit sürücüdeki her şeyi silecek ve yeni bir Windows kopyası yükleyecektir. Yukarıdaki adımlardan hiçbiri sdl.dll hatasını düzeltmezse, sonraki adımınız bu olmalıdır.Temiz bir kurulum sırasında sabit sürücünüzdeki tüm bilgiler silinecektir. 

thumb_up_off_alt 0 beğenilme thumb_down_off_alt 0 beğenilmeme

İlgili sorular

1 cevap
1 cevap
1 cevap
1 cevap
1 cevap
...