menu search
  • Kayıt
brightness_auto
more_vert
  • Msvbvm60.dll Bulunamadı
  • Bu uygulama msvbvm60.dll bulunamadığından başlatılamadı. Uygulamayı yeniden yüklemek bu problemi çözebilir
  • [YOL]\msvbvm60.dll bulunamıyor
  • msvbvm60.dll dosyası eksik
  • [UYGULAMA] başlatılamıyor. Gerekli bir bileşen eksik: msvbvm60.dll. Lütfen [UYGULAMA] uygulamasını tekrar yükleyin

    bu hatalar neden olur. Nasıl çözülür?

1 cevap

more_vert

Microsoft'un VB6 çalışma zamanı paketini yüklemek en iyi çözümdür

Msvbvm60.dll hataları, msvbvm60 DLL dosyasının kaldırılmasına veya bozulmasına neden olan durumlardan kaynaklanır  . Bazı durumlarda, msvbvm60.dll hataları bir  kayıt defteri  sorununu, bir virüs veya kötü amaçlı yazılım sorununu ve hatta bir  donanım  arızasını gösterebilir.

Msvbvm60.dll hata mesajları, belirli programları kullanırken veya yüklerken, Windows başlatıldığında veya kapatıldığında veya hatta bir Windows kurulumu sırasında görünebilir.

Msvbvm60.dll Hataları Nasıl Düzeltilir

Önce daha basit çözümleri denemek için bu adımları sunuldukları sırayla izleyin.

ÖNEMLİ: msvbvm60.dll dosyasını bir "DLL indirme" web sitesinden indirmeyin. Bir DLL dosyasını indirmenin kötü bir fikir olmasının birçok nedeni vardır . Bu dosyanın bir kopyasına ihtiyacınız varsa, onu orijinal, yasal kaynağından almanız en iyisidir.

1- msvbvm60.dll dosyasını Geri Dönüşüm Kutusu'ndan geri yükleyin . "Eksik" bir msvbvm60.dll dosyasının olası en kolay nedeni, dosyayı yanlışlıkla silmiş olmanızdır.Bundan şüpheleniyorsanız ancak Geri Dönüşüm Kutusu'nu zaten boşaltmışsanız, dosyayı ücretsiz bir dosya kurtarma programı ile kurtarabilirsiniz .msvbvm60.dll hatası nedeniyle Windows'a normal şekilde erişemiyorsanız, bu adımlardan herhangi birini tamamlamak için Windows'u Güvenli Modda başlatın.

2- Microsoft'un Visual Basic 6.0 Çalışma Zamanı Paketini indirin . Bunu yükledikten sonra, msvbvm60.dll orijinal konumuna geri yüklenmelidir. Örneğin, Windows uygulamalarını macOS veya Linux'ta çalıştırmak için Wine kullanıyorsanız, VB6'yı yüklemek ve DLL dosyasını almak için bu Winetricks komutunu kullanın:

winetricks vb6run

Bu adımı tamamlamak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Bu program msvbvm60.dll dosyasının resmi kaynağıdır, bu nedenle onunla ilgili DLL hatalarını düzeltmelidir.

3- msvbvm60.dll dosyasının eksik veya bozuk bir kopyasını değiştirmek için sfc/scannow Sistem Dosyası Denetleyicisi komutunu çalıştırın . Bu DLL dosyası Microsoft tarafından sağlandığından,  Sistem Dosyası Denetleyicisi  aracı onu geri yüklemelidir.


4- msvbvm60.dll dosyasını kullanan programı yeniden yükleyin . Belirli bir programı kullandığınızda msvbvm60.dll DLL hatası oluşursa, programı yeniden yüklemek dosyayı değiştirmelidir.Adım 2'yi tamamlamak, dosyayı olması gereken yere koymak için yeterli olmalıdır, ancak bazı programlar, dosyanın VB6 yükleyicisinin koyduğu yerden farklı bir klasörde bulunmasını gerektirebilir. Msvbvm60.dll'ye ihtiyaç duyan yazılımı yeniden yüklemek bunu düzeltmelidir.

5- msvbvm60.dll ile ilgili olabilecek donanım aygıtlarının sürücülerini güncelleyin . Örneğin, bir 3D video oyunu oynarken "msvbvm60.dll dosyası eksik" hatası alıyorsanız, ekran kartınızın sürücülerini güncellemeyi deneyin .msvbvm60.dll dosyası video kartlarıyla ilgili olabilir veya olmayabilir—bu yalnızca bir örnekti. Buradaki anahtar, hatanın içeriğine çok dikkat etmek ve buna göre sorun gidermektir.

6- Tüm sisteminizde bir virüs/kötü amaçlı yazılım taraması çalıştırın . Bazı msvbvm60.dll hataları, bilgisayarınıza bir virüs ya da DLL dosyasına zarar veren başka bir kötü amaçlı yazılım bulaşmasıyla ilgili olabilir. Gördüğünüz msvbvm60.dll hatası, dosya gibi görünen düşmanca bir programla ilgili olabilir.

7- Son sistem değişikliklerini geri almak için Sistem Geri Yükleme'yi kullanın . msvbvm60.dll hatasının önemli bir dosya veya yapılandırmada yapılan bir değişiklikten kaynaklandığından şüpheleniyorsanız, Sistem Geri Yükleme  sorunu çözebilir.

Belirli bir donanım aygıtının sürücüsünü güncelledikten sonra msvbvm60.dll hataları başladıysa , sürücüyü önceden yüklenmiş bir sürüme geri alın.

8- Mevcut Windows güncellemelerini yükleyin . Birçok hizmet paketi ve diğer düzeltme ekleri , bilgisayarınızdaki yüzlerce Microsoft dağıtılmış DLL dosyasının bazılarını değiştirir veya günceller. msvbvm60.dll dosyası bu güncellemelerden birine dahil edilebilir.

9- Belleğinizi test edin ve ardından sabit sürücünüzü test edin . Bilgisayarınızın belleği ve sabit sürücüsünün test edilmesi kolaydır ve başarısız olduklarında msvbvm60.dll hatalarına neden olabilecek en olası bileşenlerdir. Donanım testlerinizin herhangi birinde başarısız olursa , belleği veya sabit sürücüyü mümkün olan en kısa sürede değiştirin.

10- Windows kurulumunuzu onarın . Yukarıdaki bireysel sorun giderme önerileri başarısız olursa, bir başlangıç ​​onarımı veya onarım yüklemesi gerçekleştirmek, tüm Windows DLL dosyalarını çalışma sürümlerine geri yüklemelidir.

11- Kayıt defterindeki msvbvm60.dll ile ilgili sorunları onarmak için ücretsiz bir kayıt defteri temizleyicisi kullanın. Ücretsiz bir kayıt defteri temizleme programı , DLL hatasına neden olabilecek geçersiz msvbvm60.dll kayıt defteri girdilerini kaldırarak yardımcı olabilir.

12- Temiz bir Windows yüklemesi gerçekleştirin . Bu, sabit sürücüdeki her şeyi silecek ve yeni bir Windows kopyası yükleyecektir. Yukarıdaki adımlardan hiçbiri msvbvm60.dll hatasını düzeltmezse, sonraki adımınız bu olmalıdır.Temiz bir kurulum sırasında sabit sürücünüzdeki tüm bilgiler silinecektir. 

thumb_up_off_alt 0 beğenilme thumb_down_off_alt 0 beğenilmeme

İlgili sorular

1 cevap
1 cevap
1 cevap
...