menu search
brightness_auto
more_vert
  • Engine.dll Bulunamadı
  • Engine.dll bulunamadığından bu uygulama başlatılamadı. Uygulamayı yeniden yüklemek bu problemi çözebilir.
  • [PATH]\engine.dll bulunamıyor.
  • Engine.dll dosyası eksik.
  • [UYGULAMA] başlatılamıyor. Gerekli bir bileşen eksik: engine.dll. Lütfen [UYGULAMA] uygulamasını yeniden yükleyin.

    bu hatalar neden olur. Nasıl çözülür?

1 cevap

more_vert
tarafından

İlk olarak söyleyelim. Engine.dll'yi kullanan programı yeniden yüklemek en iyi çözümdür.

Engine.dll hataları, tamamen eksik olması veya bozuk olması ve bu nedenle düzgün kullanılamaması nedeniyle motor DLL dosyasındaki bazı sorunlardan kaynaklanır . Bazı durumlarda, engine.dll hataları bir  kayıt defteri  sorununu, bir virüs veya kötü amaçlı yazılım sorununu ve hatta bir  donanım  arızasını gösterebilir.

Engine.dll Hataları Nasıl Düzeltilir

Bu adımları, önce çözülmesi daha kolay ipuçlarıyla başlayan, sunuldukları sırayla izleyin.

1- Engine.dll'yi Geri Dönüşüm Kutusu'ndan geri yükleyin . "Eksik" bir engine.dll dosyasının en kolay olası nedeni, onu yanlışlıkla silmiş olmanızdır.Bundan şüpheleniyorsanız ancak Geri Dönüşüm Kutusu'nu zaten boşaltmışsanız, dosyayı ücretsiz bir dosya kurtarma programı ile kurtarabilirsiniz . Sadece dosyayı sildiğinizden (antivirüs programınızı değil) ve bunu yapmadan önce düzgün çalıştığından emin olmanızı sağlar .Hata nedeniyle Windows'a normal şekilde erişemiyorsanız, bu adımlardan herhangi birini tamamlamak için Windows'u Güvenli Modda başlatın.

2- Tüm sisteminizde bir virüs/kötü amaçlı yazılım taraması çalıştırın . Bazı engine.dll hataları, bir virüs ya da bilgisayarınıza bulaşan ve DLL dosyasına zarar veren başka bir kötü amaçlı yazılım bulaşmasıyla ilgili olabilir. Hatta gördüğünüz engine.dll hatası, dosya gibi görünen düşmanca bir programla ilgili olabilir.

3- Engine.dll dosyasını kullanan programı yeniden yükleyin . Belirli bir programı kullandığınızda hata oluşursa, programı yeniden yüklemek dosyayı değiştirmelidir.

4- Steam oyunu oynamaya çalıştığınızda engine.dll hatası alıyorsanız oyun önbelleğinin bütünlüğünü doğrulayın .

5- Son sistem değişikliklerini geri almak için Sistem Geri Yükleme'yi kullanın . Hatanın önemli bir dosyada veya yapılandırmada yapılan bir değişiklikten kaynaklandığından şüpheleniyorsanız, Sistem Geri Yükleme sorunu çözebilir.

6- Bu DLL dosyasıyla ilgili olabilecek donanım aygıtlarının sürücülerini güncelleyin . Örneğin, bir 3D video oyunu oynarken bir dosya engine.dll eksik hatası alıyorsanız, video kartınızın sürücülerini güncellemeyi deneyin .

Belirli bir donanım aygıtının sürücüsünü güncelledikten sonra motor.dll hataları başladıysa , sürücüyü önceden yüklenmiş bir sürüme geri alın.

7- Engine.dll dosyasının eksik veya bozuk bir kopyasını değiştirmek için sfc /scannow Sistem Dosyası Denetleyicisi komutunu çalıştırın . Bu DLL dosyası Microsoft tarafından sağlanıyorsa, Sistem Dosyası Denetleyicisi aracı onu geri yüklemelidir.

8- Mevcut Windows güncellemelerini yükleyin . Birçok hizmet paketi ve diğer düzeltme ekleri , bilgisayarınızdaki yüzlerce Microsoft dağıtılmış DLL dosyasının bazılarını değiştirir veya günceller. Engine.dll dosyası bu güncellemelerden birine dahil edilebilir.

9- Belleğinizi test edin ve ardından sabit sürücünüzü test edin . Donanım sorunlarını gidermenin çoğunu son adıma bıraktık, ancak bilgisayarınızın belleği ve sabit sürücüsünün test edilmesi kolaydır ve başarısız olduklarında engine.dll hatalarına neden olabilecek en olası bileşenlerdir.Donanım herhangi bir testinizde başarısız olursa , belleği veya sabit sürücüyü değiştirin .

10- Windows kurulumunuzu onarın . Yukarıdaki tek tek engine.dll dosyası sorun giderme önerileri başarısız olursa, bir başlangıç ​​onarımı veya onarım yüklemesi gerçekleştirmek, tüm Windows DLL dosyalarını çalışma sürümlerine geri yüklemelidir.

11- Kayıt defterindeki engine.dll ile ilgili sorunları onarmak için ücretsiz bir kayıt defteri temizleyicisi kullanın. Ücretsiz bir kayıt defteri temizleme programı , DLL hatasına neden olabilecek geçersiz engine.dll kayıt defteri girdilerini kaldırarak yardımcı olabilir. 

12- Temiz bir Windows yüklemesi gerçekleştirin . Bu, sabit sürücüdeki her şeyi siler ve yeni bir Windows kopyası yükler. Yukarıdaki adımlardan hiçbiri engine.dll hatasını düzeltmezse, sonraki adımınız bu olmalıdır.Temiz bir kurulum sırasında sabit sürücünüzdeki tüm bilgiler silinecektir. Bu adımdan önceki bir sorun giderme adımını kullanarak engine.dll hatasını düzeltmek için mümkün olan en iyi girişimi yaptığınızdan emin olun.

thumb_up_off_alt 0 beğenilme thumb_down_off_alt 0 beğenilmeme

İlgili sorular

Bilişimci tarafından soruldu 84 kez görüntülendi
1 cevap
Bilişimci tarafından soruldu 164 kez görüntülendi
1 cevap
Bilişimci tarafından soruldu 180 kez görüntülendi
1 cevap
Bilişimci tarafından soruldu 92 kez görüntülendi
1 cevap
Bilişimci tarafından soruldu 84 kez görüntülendi
1 cevap
...