menu search
  • Kayıt
brightness_auto
more_vert
  • Glut32.dll Bulunamadı
  • glut32.dll bulunamadığından bu uygulama başlatılamadı. Uygulamayı yeniden yüklemek bu problemi çözebilir
  • [YOL]\glut32.dll bulunamıyor
  • glut32.dll dosyası eksik
  • [UYGULAMA] başlatılamıyor. Gerekli bir bileşen eksik: glut32.dll. Lütfen [UYGULAMA] uygulamasını tekrar yükleyin

  • Bu hatalar neden olur. Nasıl çözülür?

1 cevap

more_vert

Glut32.dll hataları , OpenGL Utility Toolkit (GLUT) tarafından kullanılan glut32 DLL dosyasının kaldırılmasına veya bozulmasına neden olan durumlardan kaynaklanır  . Bazı durumlarda glut32.dll hataları bir  kayıt defteri  sorununu, bir virüs veya kötü amaçlı yazılım sorununu ve hatta bir  donanım  arızasını gösterebilir.

Bu DLL dosyası, OpenGL Utility Toolkit tarafından kullanılır, ancak glut32.dll hatanızın içeriği, sorunu çözmenize yardımcı olacak önemli bir bilgi parçasıdır.

Glut32.dll hata mesajları büyük olasılıkla belirli programları kullanırken veya kurarken ortaya çıkıyor.

Glut32.dll Hataları Nasıl Düzeltilir

İlk önce daha kolay ve daha olası düzeltmeleri ele almak için bu ipuçlarını sunuldukları sırayla deneyin. Hangisi işe yararsa.

1- glut32.dll dosyasını Geri Dönüşüm Kutusu'ndan geri yükleyin . "Eksik" bir glut32.dll dosyasının olası en kolay nedeni, onu yanlışlıkla silmiş olmanızdır.Bundan şüpheleniyorsanız, ancak Geri Dönüşüm Kutusu'nu zaten boşaltmışsanız, ücretsiz bir dosya kurtarma programı ile geri alabilirsiniz . Silinmeden önce düzgün çalıştığından emin olun (yani, bozuk veya kötü amaçlı).Hata nedeniyle Windows'a normal şekilde erişemiyorsanız, bu adımlardan herhangi birini tamamlamak için Windows'u Güvenli Modda başlatın.

2- OpenGL'den glut32.dll dosyasını indirin . Bu, bu DLL dosyasının orijinal kaynağıdır, bu nedenle başka herhangi bir yere kıyasla buraya getirmeniz güvenli ve önerilir.Bu bağlantı aracılığıyla, glutdlls37beta.zip bağlantısını veya benzer bir ada sahip olanı arayın. Yanında DLL ve LIB dosyalarını bulacağınız yerin burası olduğunu söyleyen bir paragraf var. DLL dosyasını eksik olduğu yere kopyalamanız gerekir .

3- Tüm sisteminizde bir virüs/kötü amaçlı yazılım taraması çalıştırın . Bazı glut32.dll hataları, bir virüs ya da bilgisayarınıza bulaşan ve DLL dosyasına zarar veren başka bir kötü amaçlı yazılım bulaşmasıyla ilgili olabilir. Gördüğünüz glut32.dll hatası, dosya gibi görünen düşmanca bir programla ilgili olabilir.

4- glut32.dll dosyasını kullanan programı yeniden yükleyin . Belirli bir programı kullandığınızda glut32.dll DLL hatası oluşursa ve 2. Adımın tamamlanması yardımcı olmadıysa, programı yeniden yüklemek dosyayı değiştirmelidir.

5- Son sistem değişikliklerini geri almak için Sistem Geri Yükleme'yi kullanın . glut32.dll hatasının önemli bir dosya veya yapılandırmada yapılan bir değişiklikten kaynaklandığından şüpheleniyorsanız,  Sistem Geri Yükleme  sorunu çözebilir.

6- glut32.dll ile ilgili olabilecek donanım aygıtlarının sürücülerini güncelleyin . Örneğin, bir 3D video oyunu oynarken "glut32.dll dosyası eksik" hatası alıyorsanız, ekran kartınızın sürücülerini güncellemeyi deneyin .glut32.dll dosyası video kartlarıyla ilgili olabilir veya olmayabilir - bu sadece bir örnekti. Buradaki anahtar, hatanın içeriğine çok dikkat etmek ve buna göre sorun gidermektir.

Belirli bir donanım aygıtının sürücüsünü güncelledikten sonra glut32.dll hataları başladıysa , sürücüyü önceden yüklenmiş bir sürüme geri alın.

7- Belleğinizi test edin ve ardından sabit sürücünüzü test edin . Donanım sorunlarını gidermenin çoğunu son adıma bıraktık, ancak bilgisayarınızın belleği ve sabit sürücüsünün test edilmesi kolaydır ve başarısız olduklarında glut32.dll hatalarına neden olabilecek en olası bileşenlerdir.Donanım testlerinizin herhangi birinde başarısız olursa , belleği veya sabit sürücüyü mümkün olan en kısa sürede değiştirin.

8- Windows kurulumunuzu onarın . Yukarıdaki glut32.dll dosyası sorun giderme önerileri başarısız olursa, bir başlangıç ​​onarımı veya onarım yüklemesi gerçekleştirmek, tüm Windows DLL dosyalarını çalışma sürümlerine geri yüklemelidir.

9- Kayıt defterindeki glut32.dll ile ilgili sorunları onarmak için ücretsiz bir kayıt defteri temizleyicisi kullanın. Ücretsiz bir kayıt defteri temizleme programı , DLL hatasına neden olabilecek geçersiz glut32.dll kayıt defteri girdilerini kaldırarak yardımcı olabilir.

10- Temiz bir Windows yüklemesi gerçekleştirin . Temiz bir Windows yüklemesi, sabit sürücüdeki her şeyi silecek ve yeni bir Windows kopyası yükleyecektir. Yukarıdaki adımlardan hiçbiri glut32.dll hatasını düzeltmezse, bir sonraki adımınız bu olmalıdır.Temiz bir kurulum sırasında sabit sürücünüzdeki tüm bilgiler silinecektir. Bundan önceki bir sorun giderme adımını kullanarak glut32.dll hatasını düzeltmek için mümkün olan en iyi girişimi yaptığınızdan emin olun.

thumb_up_off_alt 0 beğenilme thumb_down_off_alt 0 beğenilmeme

İlgili sorular

1 cevap
1 cevap
1 cevap
1 cevap
1 cevap
...