menu search
brightness_auto
more_vert
  • Secur32.dll Bulunamadı
  • secur32.dll bulunamadığından bu uygulama başlatılamadı. Uygulamayı yeniden yüklemek bu problemi çözebilir
  • [PATH]\secur32.dll bulunamıyor
  • secur32.dll dosyası eksik
  • [UYGULAMA] başlatılamıyor. Gerekli bir bileşen eksik: secur32.dll. Lütfen [UYGULAMA] uygulamasını tekrar yükleyin

  • Bu hatalar neden olur. Nasıl çözülür? 

1 cevap

more_vert
tarafından

Secur32.dll hataları, secur32 DLL dosyasının kaldırılmasına veya bozulmasına neden olan durumlardan kaynaklanır . Bazı durumlarda, secur32.dll hataları bir kayıt defteri sorununu, bir virüs veya kötü amaçlı yazılım sorununu ve hatta bir donanım arızasını gösterebilir.

Secur32.dll Hataları Nasıl Düzeltilir

1- Bir DLL indirme web sitesinden secur32.dll indirmeyin. Bir DLL dosyasını indirmenin kötü bir fikir olmasının birçok nedeni vardır . Bu dosyanın bir kopyasına ihtiyacınız varsa, orijinal ve yasal kaynak olan Microsoft'tan edinmeniz en iyisidir.

2- secur32.dll dosyasını Geri Dönüşüm Kutusu'ndan geri yükleyin . "Eksik" bir secur32.dll dosyasının en kolay olası nedeni, dosyayı yanlışlıkla silmiş olmanızdır.Bundan şüpheleniyorsanız ancak Geri Dönüşüm Kutusu'nu zaten boşaltmışsanız, dosyayı ücretsiz bir dosya kurtarma programı ile kurtarabilirsiniz . Bunu yalnızca, dosyayı silmeden önce düzgün çalışıyorsa (yani, bozuk veya kötü niyetli değilse) yaptığınızdan emin olun.Hata nedeniyle Windows'a normal şekilde erişemiyorsanız, bu adımlardan herhangi birini tamamlamak için Windows'u Güvenli Modda başlatın.

3- Tüm sisteminizde bir virüs/kötü amaçlı yazılım taraması çalıştırın . Bazı secur32.dll hataları, DLL dosyasına zarar veren bir virüs veya bilgisayarınıza kötü amaçlı yazılım bulaşmasıyla ilgili olabilir. Gördüğünüz hatanın, dosya gibi görünen düşmanca bir programla ilgili olması bile mümkündür.

4- Son sistem değişikliklerini geri almak için Sistem Geri Yükleme'yi kullanın . secur32.dll hatasının önemli bir dosya veya yapılandırmada yapılan bir değişiklikten kaynaklandığından şüpheleniyorsanız, Sistem Geri Yükleme sorunu çözebilir.

5- secur32.dll dosyasının eksik veya bozuk bir kopyasını değiştirmek için sfc/scannow Sistem Dosyası Denetleyicisi komutunu çalıştırın . Bu DLL dosyası Microsoft tarafından sağlandığı için, en azından bazı Windows sürümlerinde Sistem Dosyası Denetleyicisi aracı onu geri yüklemelidir.

secur32.dll eksik hatası

Bu adımı tamamlamak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Mümkünse secur32.dll dosyasını bu araçla değiştirmek, bu DLL hatasına olası bir çözümdür.

6- Mevcut Windows güncellemelerini yükleyin . Birçok hizmet paketi ve diğer düzeltme ekleri , bilgisayarınızdaki yüzlerce Microsoft dağıtılmış DLL dosyasının bazılarını değiştirir veya günceller. secur32.dll dosyası veya bağlı olduğu bir dosya bu güncellemelerden birine dahil edilebilir.

7- secur32.dll dosyasını kullanan programı yeniden yükleyin . Belirli bir programı kullandığınızda secur32.dll DLL hatası oluşursa, programı yeniden yüklemek dosyayı değiştirmelidir.

8- secur32.dll ile ilgili olabilecek donanım aygıtlarının sürücülerini güncelleyin . Örneğin, bir 3D video oyunu oynarken "secur32.dll dosyası eksik" hatası alıyorsanız, ekran kartınızın sürücülerini güncellemeyi deneyin .secur32.dll dosyası video kartlarıyla ilgili olabilir veya olmayabilir—bu sadece bir örnekti. Buradaki anahtar, hatanın içeriğine çok dikkat etmek ve buna göre sorun gidermektir.

Belirli bir donanım aygıtının sürücüsünü güncelledikten sonra secur32.dll hataları başlarsa , sürücüyü önceden yüklenmiş bir sürüme geri alın.

9- Belleğinizi test edin ve ardından sabit sürücünüzü test edin . Donanım sorunlarını gidermenin çoğunu son adıma bıraktık, ancak bilgisayarınızın belleği ve sabit sürücüsünün test edilmesi kolaydır ve başarısız olduklarında secur32.dll hatalarına neden olabilecek en olası bileşenlerdir.Donanım testlerinizin herhangi birinde başarısız olursa , belleği veya sabit sürücüyü mümkün olan en kısa sürede değiştirin.

10- Windows kurulumunuzu onarın . Yukarıdaki secur32.dll dosyası sorun giderme önerileri başarısız olursa, bir başlangıç ​​onarımı veya onarım yüklemesi gerçekleştirmek, tüm Windows DLL dosyalarını çalışma sürümlerine geri yüklemelidir.

11- Kayıt defterindeki secur32.dll ile ilgili sorunları onarmak için ücretsiz bir kayıt defteri temizleyicisi kullanın. Ücretsiz bir kayıt defteri temizleme programı , DLL hatasına neden olabilecek geçersiz secur32.dll kayıt defteri girdilerini kaldırarak yardımcı olabilir. 

12- Temiz bir Windows yüklemesi gerçekleştirin . Bu, sabit sürücüdeki her şeyi silecek ve yeni bir Windows kopyası yükleyecektir. Yukarıdaki adımlardan hiçbiri secur32.dll hatasını düzeltmezse, sonraki adımınız bu olmalıdır.Temiz bir kurulum sırasında sabit sürücünüzdeki tüm bilgiler silinecektir. Bundan önceki bir sorun giderme adımını kullanarak secur32.dll hatasını düzeltmek için mümkün olan en iyi girişimi yaptığınızdan emin olun.

thumb_up_off_alt 0 beğenilme thumb_down_off_alt 0 beğenilmeme

İlgili sorular

Bilişimci tarafından soruldu 84 kez görüntülendi
1 cevap
Bilişimci tarafından soruldu 164 kez görüntülendi
1 cevap
Bilişimci tarafından soruldu 180 kez görüntülendi
1 cevap
Bilişimci tarafından soruldu 142 kez görüntülendi
1 cevap
Bilişimci tarafından soruldu 92 kez görüntülendi
1 cevap
...