Yazılım-Programcılık kategorisinde tarafından

Selamlar üniversite son sınıftayım. C++ kullanabileceğim proje fikirleri arıyorum. Renkli tavsiyelere açığım.
 

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
tarafından

PC arızası durumunda iş kaybını önlemek için git veya bir sunucuda kayıtlı benzer bir sürüm kontrol sistemi üzerinde çalışmanızı öneririm.

İlk olarak, muhtemelen seçtiğiniz Exchange sunucusuyla nasıl arayüz oluşturacağınızı araştırmaya başlamalısınız (muhtemelen arayabileceğiniz bazı REST API'leri vardır).

tarafından
Teşekkürler. Sürüm kontrolü için GitHub'ı zaten kullanıyorum. Başka C++ proje fikirleriniz var mı? Mesela benim gibi acemi/orta seviyede olsaydınız ne yapardınız? İstihdam edilebilirliği artırmaya yardımcı olacak belirli proje fikirleriniz var mı?
tarafından
Öğrenirseniz, her şey gelecekteki kariyerinize yardımcı olur.

Örneğin ben oyunları severim, bu yüzden bazı bilgisayar grafikleri veya oyun projeleri yapardım. Nispeten kolay bir şey istiyorsanız, Mayın Tarlası gibi basit oyunlar çok fazla grafik gerektirmez ve uygulanması nispeten basittir.

Bir klasik yapmayı deneyebilirsiniz: bir depo projesi. Aynı sunucuya bağlanan ve stokları değiştirmeye çalışan potansiyel olarak birden fazla istemci, bu nedenle eşzamanlılık ile uğraşmanız gerekir. Birlikte kullanılabilen veya kullanılamayan çeşitli kısımlar arasında uyumluluk ekleyebilirsiniz.

Dilerseniz matematik-fizik veya herhangi bir bilim problemini seçebilir ve bunun için kendi çözümünüzü sağlayabilirsiniz. Örneğin bir simülasyon oluşturun.

Güneş Sistemindeki gezegenlerin hareketini simüle ettiğiniz bir proje oluşturun ve bir gezegenden diğerine roket fırlatmak için en iyi zamanı bulmaya çalışın. Yakıt kullanımı için hesaplama (tahmin) ekleyebilirsiniz.

Verebileceğim en iyi tavsiye, ilgilendiğiniz, sevdiğiniz bir şey bulmak, böylece üzerinde harcadığınız emek size angarya gibi gelmeyecek ;)
tarafından
Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim
...