menu search
  • Kayıt
brightness_auto
more_vert

Emme manifoldu contasında çok az da olsa kaçırma varsa bu çekişi etkiler mi? Arabam soğukken çok iyi çekişi ama ısınınca yani hararet normale dönünce çekişi düşüyor. Bunun emme manifold contası ile alakası olur mu. Bir de rolantide hiç dalgalanma yok. Ustaya gidince rolantide dalgalanma olur diyor conta kaçırıyor olsa.

2 Cevaplar

more_vert

özellikle motor ısındıktan sonra çekişin düşmesi ısı müşürü arızası olma ihtimali yüksektir. Bazen müşür eküye + yada – şekilde farklı değerler bildirdiği için yakıt hava karışımı optimum seviyelerde olmadığından ateşleme sağlıksız gerçekleşiyor. Bu da çekiş zayıflığı olarak karşımıza çıkabiliyor. inşallah arızanız bu dur. Ben de aynı sorunu yaşadım çok araştırdım, çok tamirciye gittim bulamadılar sebebini. başka bir ile misafir gittiğimde bir de buranın sanayisine gireyim diye düşündüm ve gittiğim ilk tamirci ısı müşüründen yapar değiştir dedi. Değiştirdiğim günden beri bu sıkıntıdan kurtuldum. Motor sıcakken hafif bir rampada 4 kişi arabayı 3000 devir ile yerinden kaldıramıyor stop ettiriyordum. Geçmiş olsun.

thumb_up_off_alt 0 beğenilme thumb_down_off_alt 0 beğenilmeme
more_vert
Alacağım arabanın eksper raporunda motor emme manifoldunun altında terleme görülmektedir yazıyor. bu sorun nedir büyük bir masraf gerektirirmi?
more_vert

Merhaba. Fiat Doblo aracımın emme manifoldu delinmişti. Rölantide ya da giderken hiç farketmez gaza basarken tıslama şeklinde sesi çıkartmaya başladı bir gün. Lifte kaldırıp baktığımızda plastik olan emme manifoldunun delindiğini gördük.Hem çekiş düştü hem de yakıt ciddi oranda artmıştı. Serviste parçayı söküp incelediğimizde ise ağzına kadar kurum dolu olduğunu gördük. Hava muhtemelen geçecek yer bulamadığından çarptığı ilk yeri ısısı ile yakmış ve plastik özelliğini kaybedip delinmiştir.Bu olay 128.000 km deki bir aracın başına geldi. Halbuki 123.000 km de yetkili serviste bakıma girmiş ve karbon clear da yapılmıştı. 

Sonuç olarak Dizel araçlarda 100.000 km sonrası emme manifoldu olayları tıkanmaya bağlı olarak gerçekleşebiliyor.Yetkili servis karbon clear ın bu temizliği tam olarak yapamayıp önlem amaçlı uygulandığını söylüyor.Anlayacağınız işin doğrusu 100.000 km deki bir aracın emme manifoldunun sökülüp de temizlenmesi aracın ömrü açısından daha faydalıdır..Saygılarımla

thumb_up_off_alt 0 beğenilme thumb_down_off_alt 0 beğenilmeme

İlgili sorular

0 cevap
1 cevap
0 cevap
0 cevap...