menu search
  • Kayıt
brightness_auto
more_vert

D3dx9_31.dll Bulunamadı

D3dx9_31.dll bulunamadı. Yeniden yüklemek, bunu düzeltmeye yardımcı olabilir

d3dx9_31.dll dosyası bulunamadı

d3dx9_31.dll dosyası eksik

D3dx9_31.dll eksik. D3DX9_31.DLL'yi değiştirin ve tekrar deneyin

d3dx9_31.dll bileşeni eksik

d3dx9_31.dll bulunamadığı için bu uygulama başlatılamadı

hataları neden çıkar? Nasıl çözülür?

1 cevap

more_vert
Tüm d3dx9_31.dll sorunları şu veya bu şekilde tek bir sorundan kaynaklanır: Microsoft DirectX ile ilgili bir sorun.

Bu DLL dosyası, DirectX yazılım koleksiyonunda bulunan birçok dosyadan biridir. DirectX, çoğu Windows tabanlı oyun ve diğer gelişmiş grafik programları tarafından kullanıldığından, bu hatalar genellikle yalnızca bu programlar kullanılırken ortaya çıkar.

Düzgün bir şekilde düzeltmek için hatanın oluştuğu bağlamı anlamak önemlidir. Örneğin, hatanız bir grafik düzenleme programıyla ilgiliyse, bir video oyunu için eksik DLL hatasını gidermek istemezsiniz.

d3dx9_31.dll hata mesajı, Microsoft DirectX kullanan herhangi bir program için geçerli olabilir, ancak bu genellikle video oyunlarıdır ve genellikle oyun başlatıldığında görünür. Oyun dışı uygulamalarda program başladığında veya programın grafik özellikleri kullanılmadan önce bu hata çıkabilir.
d3dx9_31.dll hatalarına neden olduğu bilinen bazı yaygın oyunlar ve diğer programlar arasında Tom Clancy's Rainbow Six , Battlestations: Midway , Vanguard: Saga of Heroes , Supreme Commander , Star Wolves 2 , NeonDS (bir Nintendo DS öykünücüsü), Autodesk Inventor Professional yer alır. , Hastane Kralı , Örümcek Adam 3 , Halo 2 , Sims 3 , Transformers ve daha fazlası.

D3dx9_31.dll Hataları Nasıl Düzeltilir?

Hiçbir koşulda, bu DLL dosyasını herhangi bir DLL indirme sitesinden tek tek indirmeyin.
Henüz yapmadıysanız bilgisayarınızı yeniden başlatın .
Bu hata tek seferlik bir sorun olabilir ve basit bir yeniden başlatma sorunu tamamen giderebilir. Bunun sorunu çözmesi pek olası değildir, ancak yeniden başlatma, hemen hemen her sorunda her zaman iyi bir ilk adımdır.
Microsoft DirectX'in en son sürümünü yükleyin . Muhtemelen, en son sürüme yükseltmek d3dx9_31.dll bulunamadı hatasını düzeltecektir.

Microsoft, sürüm numarasını veya harfini güncellemeden sık sık DirectX güncellemeleri yayınlar ; bu nedenle , sürümünüz teknik olarak aynı olsa bile en son sürümü yüklediğinizden emin olun .

Microsoft'un en son DirectX sürümünün aldığınız hatayı düzeltmediğini varsayarsak, oyun veya uygulama CD'nizde veya DVD'nizde bir DirectX yükleme programı arayın. Genellikle, bir oyun veya başka bir program DirectX kullanıyorsa, yazılım geliştiricileri bunun bir kopyasını kurulum diskine ekler.

Oyunu veya yazılım programını kaldırın ve yeniden yükleyin . Programdaki d3dx9_31.dll ile çalışan dosyalara bir şey olmuş olabilir ve yeniden yüklemek sorunu çözebilir.

Dosyayı en son DirectX paketinden geri yükleyin . Yukarıdaki adımlar hatanızı çözmede işe yaramadıysa, dosyayı DirectX yazılım paketinden tek tek çıkarmayı deneyin.

Video kartınız için sürücüleri güncelleyin . En yaygın çözüm olmasa da bazı durumlarda bilgisayarınızdaki video kartı sürücülerini güncellemek bu DirectX sorununu düzeltebilir.
thumb_up_off_alt 0 beğenilme thumb_down_off_alt 0 beğenilmeme

İlgili sorular

...